Haber Keşan
Haber Keşan > Asayiş > Yok artık! Kapalı otoparktan motosiklet çalındı

Yok artık! Kapalı otoparktan motosiklet çalındı

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinin altında bulunan ve Keşan Belediyesine ait olan otoparktan motosiklet çalındığı iddia edildi.
Çalınır korkusu ile bahçesindeki kömürlüğe bırakmaya çekinen mağdur kişi, motosikletini en güvenerek bıraktığı kapalı otoparktan çaldırdı.
Korkulukları çalınan ve içerisindeki işyerlerinde hırsızlık olayları meydana gelen Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksindeki sorumsuzluklara, otoparktaki hırsızlık olayıyla bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Vatandaş, güneşten ya da yağmurdan korumak için Belediyenin oto parkına emanet ettiği motosikletini, bu kez hırsızlardan koruyamadı.
8 BİN TL’LİK MOTORU ÇALINDI
8 bin TL değerindeki motosikletini Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi altındaki Kapalı Oto Parka bırakan Vural Kabakçılı, 4 gün sonra almaya gittiğinde motorunun yerinde olmadığını gördü.
Yaşadığı şaşkınlıkla ne yapacağını bilemeyen Kabakçılı, önce oto park görevlilerine başvurdu. Görevlilerin sorumluluğu üstlenmemesi ve bir şey yapamayacaklarını belirtmeleri üzerine Keşan Emniyet Müdürlüğü’ne giden Vural Kabakçılı, hem hırsızlardan hem de otopark yönetiminden şikayetçi oldu ve motorunun bulunmasını istedi.
“ÇALINMASIN DİYE BIRAKTIM…”
Başından geçen olaya inanamadığını ve otopark sorumlularını mahkemeye vereceğini söyleyen Vural Kabakçılı, şunları söyledi: “Motosikletimi kendi evimin önünden çalınmasın diye 13 Eylül 2018 Perşembe günü saat 13.30 sıralarında Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin altında bulunan kapalı otoparka bıraktım. 17 Eylül 2018 Pazartesi günü almaya gittiğimde motorumu bıraktığım yerde bulamadım.”
“EN GÜVENİLİR YER DİYE BIRAKTIM.”
Otopark görevlileri kaybolan motor için yapacak bir şeyleri olmadığını söylemesi üzerine Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurduğunu ifade eden Kabakçılı, “En güvenilir yer diyerek belediye otoparkına bıraktığım motorum çalındı. Motorumun bugünkü değeri 7-8 bin TL civarında. Keşan Emniyet Müdürlüğü’ne giderek motorumun bulunmasını istedim ve sorumlulardan şikâyetçi oldum.” şeklinde konuştu.
“KİME GÜVENECEĞİZ, NEREYE BIRAKACAĞIZ”
“Biz malımızı nereye emanet edeceğiz” diyen Vural Kabakçılı, “Bu nasıl iş, kapalı otoparkta da hırsızlık oluyorsa kime güveneceğiz malımızı nereye bırakacağız.” dedi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı