Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Yetim: “2017’den destekleme ödemeleri kalmış”

Yetim: “2017’den destekleme ödemeleri kalmış”

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyesi ve üretici Mehmet Ali Yetim, çiftçilere yapılan desteklemeleri eleştirdi.
“İNSANLARIN 2017’DEN BİLE DESTEKLEME ÖDEMELERİ KALMIŞ”
Çiftçilerin hâlâ destekleme ödemelerini alamadıklarını söyleyen Yetim, “Milletvekili Fatma Aksal, bütçe görüşmeleri sırasında çiftçilerin destekleme ödemelerinin hesaplarına yatırılacağını söylemişti ama yok hâlâ bir gelişme yok maalesef.  AK Parti’nin İl Genel Meclisi Üyesi buğday desteklemeleri verileceğini paylaştı, insanlar bankalara koştu. İnsanların 2017’den bile destekleme ödemeleri kalmış.” dedi.
“MİLLETVEKİLİMİZİN BU AÇIKLAMAYI YAPMASINDAN SONRA DESTEKLEMELERİN ÖDENMESİ GEREKİYORDU”
Çiftçinin 1 sene geriden desteklendiğini ifade eden Mehmet Ali Yetim, şunları söyledi: “İnsanlar bir umutla beklediler ama desteklemelerimizi hala vermediler. Bu açıdan çiftçilerde bir hayal kırıklığı oluştu, güven kaybı oldu. Milletvekilimizin bu açıklamayı yapmasından sonra desteklemelerin ödenmesi gerekiyordu. Çiftçiler konusunda hangi sözlerini tuttular? Hükümetin çiftçiyle bir alakası yok. İnanıyorum ki önümüzdeki seçimlerde gerekli tepkiyi göstereceklerdir.” dedi.
“BÜTÇEMİZ 88 MİLYON OLARAK KESİNLEŞTİ”
Son olarak ocak ayında il genel meclisinde toplantılara başlayacaklarını dile getiren Yetim, sözlerini şöyle tamamladı: “Bütçemiz 88 milyon olarak kesinleşti. Keşan’da yapılması gereken yolları belirledik ama yatırım programına bu ay alacağız. Hangi köye ne yatırım yapacağımızı belirleyeceğiz.”

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı