Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Yenimuhacir’ın yol sorununu Muhtar Hamarat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti

Yenimuhacir’ın yol sorununu Muhtar Hamarat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen 48’inci Muhtarlar Toplantısı’na davetli olarak katılan Yenimuhacir Beldesi İnönü Mahallesi Muhtarı Nuray Hamarat, daha önce yapılacağı bildirilen beldenin yol sorununu Erdoğan‘a iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda, 21 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen 48’inci Muhtarlar Toplantısı’na davetli olarak katılan Yenimuhacir Beldesi İnönü Mahallesi Muhtarı Nuray Hamarat, aynı masada oturduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birebir görüşme fırsatı buldu.

Hamarat: “3,5 km’lik yolun az bir mesafe olduğunu ve neden yapılmadığını sorarak gündeme alınacağını söyledi”

Yemek sonrasında, soluğu Erdoğan‘ın yanında alan Hamarat, daha önce de İl Özel İdaresi’nce yapılacağı söylenen, ancak henüz yapılmayan Yenmuhacir TOKİ Konutları ile Yenimuhacir Beldesi arasındaki 3,5 km’lik bozuk yolun yapılması için Erdoğan‘dan talepte bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin detaylarını sorduğumuz Nuray Hamarat“Yolumuz ilgili olarak daha önce Yenimuhacir Belediye Başkanımız girişimlerde bulunmuştu. Ancak Özel İdare tarafından yapılacağı söylenen yol ile ilgili hala bir gelişme yaşanmadı. Ben de bu toplantıda ele geçirdiğim fırsatı değerlendirmek için yol sorununu Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim. Kendisi de 3,5 km’lik yolun az bir mesafe olduğunu, neden yapılmadığını sordu ve konuyu yanında buluna İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘ya da iletti ve yolun gündeme alınacağını söyledi.” dedi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı