Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Yedi emin otoparkında, göçmen taşıyan araçlar da birikmeye başladı

Yedi emin otoparkında, göçmen taşıyan araçlar da birikmeye başladı

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, üzerinde haciz bulunan ve trafik kazasına karışan araçlarla dolan oto parka, bir de göçmen kaçakçılığında kullanılan araçların eklendiğini söyledi.

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Yediemin Otoparkı’nın yaklaşık 15 yıl önce kurulduğunu ve o yıldan beri 150’ye yakın aracın otoparkta hâlâ beklediğini dile getiren Demirkan, “O yıldan beri bu araçları ne arayan ne de soran var. Hurda kanunların çıkmasıyla birlikte araçların yaklaşık 25-30 tanesini otoparktan çıkartabildik. Ancak daha sonra yine çeşitli nedenlerden bağlanan araçlar otoparkta birikmeye başladı. Otoparka getirilen ufak kazalı araçlar, trafik cezalarından dolayı bağlanan araçlar kısa sürede alınıyor. Ancak özellikle motosiklet konusunda sorun yaşıyoruz. Bir süre önce yaklaşık 300 motosiklet Malmüdürlüğü’nce gönderilmişti. Fakat otoparkımızdaki motosiklet sayısı kısa sürede yine arttı. Buraya getirilen motosikletlerin çoğu burada kalıyor.” şeklinde konuştu.

Ege ve İç Anadolu bölgelerindeki bazı illerde de aynı sorunların yaşandığına dikkat çeken Mahmut Demirkan, şunları söyledi: “Devletimiz, bu kanayan yara ile acil olarak ilgilenmesi gerekiyor. Bizim burada yaşadığımız yer sıkışıklığını ortadan kaldırmak için yıllar önce kalan bazı araçları yerinden oynatırken, parçaları adeta elimizde kalıyor. Bu da durdukları yerde çürüdüklerini gösteriyor. Bu araçlar ne devlete ne millete fayda sağlıyor. Ayrıca, son günlerde, hacizli araçları yakalayan kolluk kuvvetlerimiz, doğal olarak bu araçları yediemin otoparkına getiriyor. Fakat getirilen bu araçların arkasında kimse durmuyor ve dolayısıyla araçlar burada çürüyor.”

“2 GECEDE GÖÇMEN SUÇUNDAN YAKALANAN 10 ARAÇ GELDİ”

Özellikle son günlerde göçmen kaçakçılığı olaylarının arttığını ve bu olaylarda yakalanan araçların da yedi emine çekildiğini vurgulayan Demirkan “Göçmen kaçakçılığından 2 gecede yaklaşık 10 tane araç geldi. 3 aydır bu konu sıkıntı vermeye başladı. Bu araçlar genellikle kiralık olduğu için şirket yetkililerince alınıyor. Ancak alınmayanlar da var. Otoparkımızda zaten az olan yeri, göçmen kaçakçılığında kullanılan araçlar kaplamaya başladı.” dedi.

(SELİM ŞEN)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı