Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Vural: “Keşan’a ruhsal bakım evi kazandıracağız”

Vural: “Keşan’a ruhsal bakım evi kazandıracağız”

Vural İnşaat Sahibi Adnan Vural, yaptığı açıklamada; Keşan’da Ruhsal Bakım Engelli Evi yapılacağını ve 3 aylık süre içerisinde çalışmaların bitip, faaliyete geçeceğini belirterek, merkezin 108 kişiye hizmet vereceğini kaydetti.

“Ruhsal Bakım Engelli Evi yapacağız”

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde, atıl durumda olan yurt binasının yeniden elden geçirilerek, bakımlarının yapıldığını belirten Vural, “Binayla ilgili yapılan araştırmalarda depreme dayanaklı olmadığı ve güçlendirme çalışmasının yapılması gerektiği ifade ediliyordu. Uzun süre atıl durumda kalan bina, daha sonra ihale çıktı. İhaleye 4 firma girdi ve bizim firmamız tarafından alındı. İhaleyi aldıktan sonra, binayı güçlendirip; Ruhsal Bakım Engelli Evi yapacağız. Yaklaşık 2 bin 600 metrelik bir arsası bulunuyor ve bu alanda hizmet vereceğiz.” dedi.

“3 aylık süre içerisinde tüm çalışmalarımızı tamamlayıp, faaliyete sokacağız”

Adnan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ruhsal Bakım Engelli Evi’nde, 108 kişi kapasiteli olacaktır. Ruhsal Bakım Engelli Evi’yle ilgili plan ve projelerimizi tamamladık. Keşan Belediyesi’nden ruhsatımızı alacağız. Binanın güçlendirme çalışmaları başladı. 3 aylık süre içerisinde tüm çalışmalarımızı tamamlayıp, faaliyete sokacağız. İnşallah çalışmalar kısa sürede biter ve hizmet vermeye başlarız. Ayrıca, mahalle sakinleri de, atıl durumda olan binadan kurtuldukları için mutlular.”

“Bakanlığın sitesine başvuru yapılacak”

“Engellilerin kabulleri nasıl olacak?” şeklindeki soruya cevap veren Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sitesine başvuru yapılacak. Bakanlık en uygun bulduğu Ruhsal Bakım Engelli Evi’ne, engelli vatandaşımızı yerleştirecektir. Biz sadece Keşan’a değil; Türkiye’nin her tarafına hizmet vereceğiz. Ayrıca, 45 kişiye iş istihdamı sağlanmış olacak. Bu merkezin doktoru, aşçısı, temizlikçisi, hasta bakıcısı olmak üzere her şey mevcut olacak.”

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı