Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Vural, CHP’li üyelere yüklendi: “Çalışmaya niyetleri yok”

Vural, CHP’li üyelere yüklendi: “Çalışmaya niyetleri yok”

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, Edirne Valisi Ekrem Canalp ile gerçekleştirdikleri köy ziyaretlerini değerlendirdi.

“BUGÜNE KADAR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİK”

Ziyaretlerin verimli olduğunu belirten Vural, “Köylerimizle ilgili Sayın Valimiz Ekrem Canalp başkanlığında, Sayın Kaymakamımız Nuri Özder, il müdürleri, Keşan’daki kurum müdürlerimizle birlikte 29 köyümüzü gezdi. Ziyaretlerimiz oldukça verimli geçti. Valimiz Canalp, köy muhtarlarımıza sorunları sordu ve ihtiyaçların notunu aldı. Önümüzdeki hafta çalışmalara hızlı bir şekilde başlıyoruz. Ziyaretlerde; parke taşı isteyen, köy konağı ve bakım onarım yapmak, mezarlık etrafını yaptırmak, cami etrafını yapmak isteyenler oldu. Bunların hepsi önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek. Valimiz 29 köyümüzü gezdi ve kalan 16 tane köyümüzü de en kısa zamanda ziyaret edecek. Keşanımızın 45 köyünü bitirmiş olacak. Kış aylarında böyle bir ziyaret yapılması, köylerimizdeki eksikliklerin belirlenerek hemen müdahale edilmesi çok güzel. Bugüne kadar böyle bir şey görmedik. Yıllardan beri bu siyasetin içindeyim, ilk defa böyle verimli bir çalışma oldu. Sabah 08.00’den gece geç saatlere kadar ziyaretler sürdü. En kısa zamanda kalan köylerimiz de ziyaret edilecek.” dedi.

“EKSİKLİKLERİMİZİ KENDİ GÖZÜYLE GÖRDÜ”

Vural, sözlerine şöyle devam etti: “Vali beyin köyler ile ilgili izlenimleri iyi. Ufak tefek istekleri oldu köylerimizin. Vali Bey eksiklikleri kendi gözleriyle gördü. Ne gerekiyorsa yapılacak. Talimatlar verdi. Örneğin; köylerimizden yaklaşık 50 bin metre parke taşı isteği geldi. Cami etrafları, mezarlık etrafları yapılacak. Köylerimizden 5’er bin TL istek geldi. Onlarda kabul görüldü. Sayın Valimiz de parayı kaymakamımızın bünyesine gönderdi.”

“BU CHP’DE ÇALIŞMA RUHU YOK”

Köy ziyaretlerine İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyelerinin katılmamasını eleştiren Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz geziyoruz, sonra CHP’liler ‘Neden AK Partili il genel meclisi üyeleriyle geziyorlar’ diye söylüyorlar. Onlar da gezsinler. Keşan’ın 5 il genel meclis üyesi var. 5’ini de aradı Kaymakamımız. Bir tane CHP’li üye geldi. Bizim diğer il genel meclis üyemiz Keşan dışında olduğundan gelemedi. CHP’den bir kişi geldi o da Türkmen köyünden sonra ziyaretlere devam etmedi. Ben her zaman söylüyorum; bu CHP’de çalışma ruhu yok. Bunlarda çalışma heyecanı yok. Biz sabah saat 08.00’de başladık, gece 00.00’te bitirdik. 5 senedir böyle. Devlet gelmiş, valimiz gelmiş, kurum müdürleriyle, kaymakamımızla birlikte köy köy geziyor, adamlar geliyor iki üç tane köy geziyor sonra çekip gidiyor. Çalışmaya niyetleri yok. Onun için inşallah milletimiz bu 31 Mart’ta bunları görerek karar verirler.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı