Haber Keşan
Haber Keşan > Eğitim > Veliler okul taşınmaması için imza topladı

Veliler okul taşınmaması için imza topladı

Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin velileri, okulun taşınmaması için imza topladı.

Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınması konusu gündemdeki yerini koruyor. Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi velileri yerel gazetede okullarının taşınması hakkındaki haber üzerine bir araya gelerek açıklamada bulunmuştu. Yukarı Zaferiye Mahalle Muhtarı Nedim İşlek ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İlkokul yapılması önermişti. Okulun taşınması konusu gündemdeki yerini korurken, veliler tarafından okulun taşınmaması gerektiğine dikkat çekmek amacıyla imza toplandı.

“YEREL BASINDA OKULUMUZUN İLKOKULA DÖNÜŞECEĞİ İLE İLGİLİ HABERLER ÇIKMIŞTI”
Okul Aile Birliği tarafından yapılan açıklamada:“Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul aile birliği yönetimi olarak, okulumuzun çocuk gelişimi, saç bakım hizmetleri ve giyim üretim teknolojisi alanlarının Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yiyecek içecek hizmetleri alanının İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınması için müfettişlerin geldiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Daha önce de yerel basında okulumuzun ilkokula dönüşeceği ile ilgili haberler çıkmıştı. Bu konuda müfettişlerin gelmiş olması bu sürecin başladığını gösteriyor. Okulumuz meslek liseleri arasında en gözde ve en revaçta olan okuldur. Bunun en önemli nedeni merkezi konumda olması öğrencilerin ve ailelerin ulaşım ve güvenlik kaygılarının en az olmasından dolayıdır. Okulumuzun bütün alanlarının kontenjanları dolu olmakla beraber aynı zamanda 72 anasınıfı, 22 de mesleki açık lise öğrencisi olmak üzere 100’e yakın öğrenciye de hizmet vermektedir. Mesleki açık liseye devam eden ve gece eğitime katılan bayanların okulumuzu tercih etmelerinin en önemli sebebi okulumuzun şehir merkezinde bulunması ve güvenli bir bölgede bulunmasıdır.” denildi.

“BAŞKA BİR OKULUN BÜNYESİNE KATMAK İSTİYORLAR”
Açıklamaya şöyle devam edildi: “Okulun bünyesinde eğitim veren çocuk gelişimi alanı uygulama anasınıfının bölgede 36- 54 ay okul öncesi öğrencilerinin gidebileceği tek okul olması, başka bir okulun veya özel bir kurumun bile olmaması okulun bu bölgeden taşınmaması gerektiğini gösteren en önemli sebeplerden biri. Meslek Liselerini önemsiyoruz, destekliyoruz planlamaları yaparken hiç bir sorunu olmayan en dolu meslek lisesini sanki eğitim verilmiyor; alanlarına öğrenci bulamıyor gibi düşünülüp başka bir okulun bünyesine katmak istiyorlar. Okulumuz öğrencisi, öğretmeni, idarecisi ve velileriyle son derece uyumlu meslek hayatına çok iyi öğrenciler yetiştiren ve hazırlayan bir okuldur. Dezavantajlı, mahalle ve okullardan gelen öğrenci sayımız çok fazladır. Bu öğrencilerin aileleriyle yaptığımız toplantılarda ailelerin en çok üstünde durarak belirttiği konulardan bir tanesi okulumuzun bu dezavantajlı mahallelere yakın olması sebebiyle ulaşımı kolay olması, yol ve masraflarının aileye yük olmaması yine okulumuzun taşınmaması için gösterilecek sebeplerden bir tanesidir.”

“BİLİŞİM LİSESİ, KEŞAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE TAŞINMIŞTI”
Açıklamaya, şöyle son verildi: “İlçemizde daha önceki yıllarda Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine öğrenci bulmak, boş olan okulu doldurmak maksadıyla Bilişim Lisesi, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınmıştı. Zaman gösterdi ki taşınmış olan Bilişim Lisesi öğrencileri taşındıkları yıl da dâhil olmak üzere sonraki yıllarda giderek azalarak bitme noktasına geldi. Bizim okulumuzun da aynı kaderi yaşamasını istemiyoruz. Okul aile birliği olarak yaptığımız toplantılarda gördüğümüz üzere hiç bir öğrenci ve aile okul veya alanlarının başka bir okula taşınmasını istememektedirler.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı