Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Vali Canalp Keşan’ı beğendi: “Keşan üzerine bir Keşan daha koyacağız”

Vali Canalp Keşan’ı beğendi: “Keşan üzerine bir Keşan daha koyacağız”

5 Kasım 2018 tarihinde görevine başlayan Edirne Valisi Ekrem Canalp, dün Keşan’ı gelerek bazı ziyaretlerde ve incelemelerde bulunurken, Keşanlı esnaftan da alışveriş yaptı.

Saat 09.00 sıralarında Keşan’a gelen Vali Canalp, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan Belediyesi’ni, Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde işyeri bulunan esnafı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nı, İHA (İnsansız Hava Aracını) toplama merkezi ve Keşan Jandarma Bölük Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla el sıkışıp kendileriyle sohbet de eden Ekrem Canalp, Keşanlı esnaftan da alışveriş yaptı.

“KEŞAN’I DİNAMİK GÖRDÜM”

Edirne Valisi Canalp, esnaf ziyaretleri sırasında basına yaptığı açıklamada, “Keşan beklediğim gibi bir yer, dinamik görüyordum, Keşan’ın ideal bir nüfus yapısı var. İdealist ve dinamizmi temsil ediyor, esnafı gezdiğimizde bu dinamizmi görüyorum. İnanıyorum ki bu dinamizm Keşan’a bir Keşan daha yapacak potansiyel var bunu kendi içinde barındırıyor. Önümüzdeki dönemde Keşanlılarla beraber aşk ile şevk ile çalışarak Keşan üzerine bir Keşan daha koyacağız. Yapılmış ve yapılacak güzel işler de var. Yapılan işlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi de çok iyi dizayn edilmiş bir proje. Esnafımız ile birlikte gezip gördük esnafında genel olarak memnuniyeti var. Burada sizinle Keşan halkı ile birlikte olmak beni mutlu etti.” dedi.

KEŞAN TSO ZİYARETİ…

Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarette Canalp’i Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ile birlikte Keşan TSO Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

Oda, borsa başkanları ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Ekrem Canalp, bölgenin ekonomik yapısı ve değerlendirilmesi gereken fırsatlarına dikkat çekti.

Çanakkale köprüsü başta olmak üzere bölgeyi etkileyecek diğer gelişmeleri de göz önünde bulundurarak, Keşan’ın ve bölgenin zaman kaybetmeden yeni bir vizyon oluşturması gerektiğine değinen Canalp, organize ve planlı bir şekilde bölgenin geleceğine yönelik bir çalışmayı ortaya koyulması gerektiğini söyledi.

Canalp konuşmasının devamında, bu dinamizmi yakalamak adına bölge iş camiasının temsilcileriyle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Toplantının devamında, oda borsa yöneticileri ile birlikte yapılacak çalışmalar ve fırsatların ne şekilde değerlendirileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorum yap