Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Uzunköprülüler, Gaytancıoğlu’na soruyor: “Keşan OSB’ye de karşı çıkacakmısın?”

Uzunköprülüler, Gaytancıoğlu’na soruyor: “Keşan OSB’ye de karşı çıkacakmısın?”

Uzunköprü’de yayınlanan Uzunköprü Gazetesinde, dün yayımlanan bir haberde, Uzunköprü’ye kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’ne karşı çıkan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’na “Uzunköprü’ye engel oldun, Keşan’a da olacak mısın?” diye sordu. Uzunköprü OSB’ye karşı çıkan Çevrecilere de, “Sizleri Keşan’da da görmek istiyoruz”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ında açıklamalarına yer verilen haber şu şekilde

Uzunköprü’nün istihdam sorununa çare bulması adına hayata geçirilen ve çevreye duyarlı olacağı ifade edilen Uzunköprü Karma OSB Projesi; çevrecilerin ve CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun itirazları sonucunda tartışılır bir hale gelirken, komşu ilçemiz Keşan Gıda İhtisas OSB projesi için önüne çıkan mera sorununu ortadan kaldırdı.

Paşayiğit mahallesinde mera olarak kayıtlı bulunan alanda Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yapmak isteyen Keşan’a müjdeli haber AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal tarafından geldi.

Yapılacak olan projenin yeri için 3 Milyon TL ot parası vermekle karşı karşıya gelen Keşan’ın artık böyle bir sorununun kalmadığını belirten Aksal, Gıda İhtisas OSB onaylandığını ve bakanlıktan onay yazısının geldiğini açıkladı.

AKSAL; “SÖZÜMÜ TUTTUM”

Keşan halkına seçimde Gıda İhtisas OSB’nin çözüleceği yönünde söz verdiğini hatırlatan AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Gıda İhtisas OSB sorunu bir türlü çözülemiyordu. Herkes bununla ilgili açıklamalarda bulundu. Ben elimde veriler olmadan çok fazla konuşmam. Aday olduğum gün, Gıda İhtisas OSB’nin çözüleceği yönünde söz vermiştim ve takip edeceğimi söylemiştim. Bugünde, Gıda İhtisas OSB onaylandı. Bakanlıktan yazımız geldi ve bundan sonra süreç devam edecektir. Valilik ve diğer işlemler devam edecek. Keşan’ın en büyük sorunu istihdamdır. Milletvekili olarak, beni en çok yoran konulardan biri istihdam ve iş istekleridir. Keşke iş arayan herkese, şurada başla deme lüksümüz olsa. Herkes memur olmak istiyor. Ama böyle bir durum olmuyor. Gıda İhtisas OSB’nin bölgenin istihdamına ve gelişimine çok büyük katkıları olacaktır.” şeklinde konuştu.

“MERA VASFI BULUNAN ALANIN OSB İÇİN TAHSİSİ YAPILDI”

Aksal, sözlerini şöyle tamamladı: “OSB’nin kurulacağı alanla ilgili mera sıkıntısı vardı. Ama orasının mera vasfını kaybettiğini görmekteyiz. İlgili bakanlıkla görüştüğümüzde, artık yaşanan sorunun çözüme kavuşturulmasını istedik. Bakanımızda, Keşan’ın projesinin onaylanmasını istedi ve gerekli imzalar atıldı. Paşayiğit Mahallesi’ndeki 1 milyon 401 bin 711,75 metrekarelik alan, Gıda İhtisas OSB için tahsisi yapıldı. Kısacası, Gıda İhtisas OSB’nin önü açılmış durumdadır. İnşallah güzel işler olacaktır. Keşan’a kurulacak OSB, tüm bölgeye hizmet verecektir. Keşan olarak, bunun meyvelerini alacağız.” Dedi.

“ÇEVRECİLER NE YAPACAK?”

Keşan gıda ihtisas OSB projesinde yaşanan bu gelişmenin ardından, “tarım toprakları yok ediliyor” gerekçesiyle Uzunköprü OSB projesine karşı bir tutum sergileyen CHP milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve çevrecilerin; Keşan OSB projesine yönelik nasıl bir duruş sergileyeceği merak ediliyor.

http://www.uzunkoprugazetesi.com.tr/biz-tartisa-duralim-kesan-isi-bitirdi.html

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı