Haber Keşan
Haber Keşan > Ekonomi > “Turist çekmemiz lazım”

“Turist çekmemiz lazım”

Keşan Umum Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Olcay Güngör, Saros Körfezi’nin çok fazla tanıtıldığı konusunda yapılan eleştirilere dair değerlendirmede bulundu.
“HÂLÂ EDİRNE’DE DENİZ OLDUĞUNU BİLMEYENLER VAR”
Saros Körfezi ile ilgili birçok tanıtım çalışması yapıldığını belirten Güngör, “Reklâmın ne zaman zararı olmuş? Hatta reklâmın iyisi kötüsü olmaz diye söylenir. Ben yapılan tanıtım çalışmalarını destekliyorum. Hatta ben tanıtımın yetersiz olduğunu düşünüyorum. Yeter ki tanıtım yapılsın. Emlakçılar olarak İstanbul’a gidiyoruz. Gittiğimiz yerlerde bize Saros Körfezi’nin neresi olduğunu soruyorlar. İnsanlar; Gökçeada, Çanakkale, Tekirdağ gibi yerleri biliyor ama bizim bölgemizi bilmiyor. Hâlâ Edirne’de deniz olduğunu bilmeyenler var. Tanıtım yapılmasın denmesi çok yanlış. Tanıtım çalışmalarını daha da fazla yapmamız lazım. Buraya turist çekmemiz lazım. Turist gelirse bölge kazanır.” dedi.
“EKSİKLİKLERİN ACİLEN GİDERİLMESİ LAZIM”
Alt yapı sorunlarının bir gerçek olduğunu dile getiren Olcay Güngör şunları söyledi: “Bu konuda herkese sorumluluk düşüyor. Bugün Keşan Belediyesi’nin mücavir alanında olan yerlerde belediye diğer yerlerde görev kime düşüyorsa gerekeni yapmalı. Eksikliklerin acilen giderilmesi lazım. Bu konuda sadece kurumlara değil bizlere de düşen görevler var. Eksiklikleri iyi anlatmamız gerek.
“YATIRIMIN GELMESİ İÇİN BİRLİK OLARAK BASKI YAPABİLİRİZ”
Güngör, sözlerini şöyle tamamladı: “Vali bey köyleri geziyor. Eksiklikleri yerinde inceliyor ve tespit ediyor. Sahiller için de böyle çalışmalar yapılabilir. Böyle bir çalışma güzel olur. Vali Beye destek olarak sahillerdeki sorunları da aktarabiliriz. Yatırımın gelmesi için birlik olarak baskı yapabiliriz. Ankara’ya bir heyet gidebilir. Kimse turist geliyor diye sorun yaşanmasını istemez. Sorunlar karşısında çözüm üretilirse turizm canlanır.”

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı