Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Tecrübemiz var, meydanı da yaparız…

Tecrübemiz var, meydanı da yaparız…

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, basın mensuplarının sorusu üzerine, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’li aday adaylarının kendisine yönelik eleştirileri değerlendirdi.

“Afaki, ayağı yere basmayan projelerle çıkmak yanlış bir şey”

Yerel seçimler öncesinde tüm partilerden aday adaylarının projelerini açıklamaya başladığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Özcan, şunları söyledi: “İnsanların karşısına afaki, ayağı yere basmayan projelerle çıkmak yanlış bir şey. Gönül ister bu projeler yapılsın ama yapılabilirliği var mı iyi irdelemek lazım. Bundan sonra Keşan’a yapılacak işler ise, üst güzelliktir. Alttaki sorunları bitirdik. Yapılacak birkaç kalem iş var. Yer altından yol olacakmış. Çıkışı nereden olacak? Orduevinin neresinden çıkış olacak? Hadi oldu, kot farkı var! Keşanspor Düğün Salonu’nun oradaki blokların altından kalkmaya kimsenin gücü yetmez. Bir çözümü var. Paşayiğit Caddesi’nden Bankalar Caddesi’ne kadar çok eski yapılar var. Kentsel dönüşüm kapsamında buradan çalışmalara başlarsınız, herkesin mülkiyet hakkını değerlendirerek yerin altını kullanarak bir şeyler yapabilirsiniz. Muhteşem bir dönüşüm olur zaten. Bu dönüşümle bütünleştirmiş olursunuz. Fakat söylediklerim hemen olabilecek şeyler değil. İlk aşamada çevre yolunun hayata geçirilmesi lazım. Önümüzde ciddi bir ekonomik sıkıntı var. Hükümet şu anda 2021 tarihine kadar aciliyeti olmayan işlere finans desteği vermeyeceğini beyan etti. Bu da, 2 yıl toparlanma süreci geçireceğiz anlamına gelmektedir.”

“Bizim tecrübemiz var ve meydanı da, yaparız”

Mehmet Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benden önce her belediye başkanının pazaryeri projesi vardı ama yapmak bize kısmet oldu. Bizim tecrübemiz var ve meydanı da, yaparız. Daha önceden ‘oy verin bize doğal gazı getirelim size’ diyorlardı. Ama Keşanlılar oy da vermediler, doğal gaz da geldi. Demek ki olabiliyormuş.”

“Hepsinin yapacakları benim kopyalarım”

“Partinizden bazı aday adayları size yönelik eleştirilenleri oldu. Siz, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?”şeklindeki soruya cevap veren Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Ben aday adaylığımı açıklarken bu konuda tatmin edici bir açıklama yaptım. Aday adaylarından biri hariç hepsi meclis üyeliği yaptı. Meclis üyesisin niye öneri getirmedin? Hepsinin yapacakları benim kopyalarım. Çünkü burada yapılacak şeyler belli. Bir makyaj, iki çevre yolu yaparak trafiğin köklü çözümüdür. Daha sonra da yavaş yavaş merkezdeki kentsel dönüşüm yapılacak. Ama hemen yapılabilecek bir proje değildir. 15-20 yıl sonra bunlar olması gereken şeyler.”

“Ortak akılla hareket ederek karar vermeliyiz”

“DSİ’nin boşalttığı alanın huzurevi olarak değerlendirilmesi yönünde öneriler oldu. Bu konuda ne söylemek istersiniz?” şeklindeki soruya cevap veren Mehmet Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Önce buranın DSİ’den tahsisini kaldırmak lazım. Alınsın, biz de yardımcı oluruz. Yeni imar planlarında yaşam destek ünitesi için, huzurevi için yerler açtırdık. Bakanlığın gelip, bunları yatırım planlarına alması lazım. 2021 yılına kadar zaten bir şey yapılmayacak. Huzurevi açtığınız zaman zaten orada bir tıbbi destek ekibi olacak. Sadece huzurevini açıp, insanları içine yerleştirmekle olmuyor. Sürekli yardıma ihtiyacı olan insanlar bunlar. En az 20 tane personel tutacaksın, 3 tane uzman doktor olacak. 6-7 tane hemşire olacak. Fizyoterapist olacak. Aşçısı, çamaşırcısı, idarecisi derken senelik 5-6 milyon TL gideri olan bir kurumdan bahsediyorsunuz. Bir hastane yapıldı, kaç ayda bitmedi. Olmaz değil, olur ama niyet etmek önemli. Nereye olacağını ortak akılla hareket ederek karar vermeliyiz. Genel kabul gören bir şey yapılmasında fayda var. İlla huzurevi değil de başka ne yapılabilir oraya diye düşünmek lazım.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı