Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Taner Aykut: “Engelliler için proje üreten başkan adayına destek veririz”

Taner Aykut: “Engelliler için proje üreten başkan adayına destek veririz”

Keşan Ortopedik Engelliler Derneği eski Başkanı Taner Aykut, engellilerin sorunlarını çözecek bir Keşan Belediye başkanı istediklerini belirtti.

Keşan’da siyasi partilerin adaylarının belli olmaya başladığını ifade edem Aykut, “Engellilerin, siyasetle ilgili hiçbir sıkıntımız olmadığı gibi herhangi bir beklentimiz de yok. Adaylardan kim seçilirse ve belediye başkanı olursa, engellilerinde rahatça yaşayabileceği bir ortam oluşturulmasını istiyoruz. Engelli bir birey olarak, şehir içinde ulaşımımı sağlamak için toplu taşıma araçlarını kullanıyorum. Fakat, engelliler olarak, günlük yaşamımızda zorluklar yaşıyoruz. Rahat bir yaşam sürdüremiyoruz. Örnek vermek gerekirse minibüslerden indiğimizde kaldırımlarda rampa olmadığı için çıkmakta sıkıntı yaşıyoruz. Bir engellinin evden çıktığında yaşadığı ilk sorunlardan biridir.”

Taner Aykut, şöyle devam etti: “Keşan’da hangi belediye başkan adayı, engelliler için proje üretirse ve şehir içinde rahatça gezebileceği bir ortam hazırlarsa, kendilerine gerekli desteği veririz. Engelli bireyler olarak, herhangi bir parti ayrımı yapmıyoruz. Sadece sorunlarımızı çözecek bir adayın seçilmesini istiyoruz. Tüm siyasi partilerin adaylarına seçim dönemlerinde başarı diliyorum.”

Keşan’da engelli sayısı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Aykut, sözlerini şöyle tamamladı: “Bazı çevreler, engelli sayısını mevcudun 10 katı olarak lanse ediyor. 80 bin nüfuslu bir Keşan’ın %10’unun engelli olması mümkün değildir. Keşan’da 7 bin-8 bin engellimiz yok. Çünkü geçmiş yıllarda, devletin resmi kurumuyla incelemeler yapılmıştı.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı