Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Süleyman Ferhatoğlu, Recep Gürkan istifa etmeli

Süleyman Ferhatoğlu, Recep Gürkan istifa etmeli

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın hazırlattığı yeni yıl afişiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Açıklamasında yerel seçim süreciyle de ilgili değerlendirmelerde bulunan Ferhatoğlu, “Edirne’de iddialıyız.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Yunanca hazırlattığı yeni yıl kutlaması afişinde Edirne isminin “Adrianoupolis” olarak kullanılması konusunda değerlendirmelerde bulunan Süleyman Ferhatoğlu, “Yaşanan bu durumu tasvip etmiyoruz ve doğru bulmuyoruz. Şehrimizin adı, dünyanın her yerinde Edirne’dir. Bence bu olay, bilerek yapılmıştır. Bu arkadaşımız nikahını da Yunanistan’da kıymıştı. Atatürkçüyüm diye siyaset yapan birinin Edirne’nin ismini farklı şekilde aksettirmesi doğru değil. Bunlar uluslararası arenada çok önemlidir. Yapılan bu büyük yanlıştan ötürü kendisinin görevinden istifa etmesini istiyoruz. Sayın Recep Gürkan’ın Edirne’nin her tarafını Yunanca afişle donattı. Yabancı bir dille kutlama yapmak doğru bir davranış değil. Edirne ne yazık ki iyi şekilde yönetilmiyor. Edirne’nin birçok sorunu var ama bu tür afişler yaptırarak, reklam yapıp oy toplamaya çalışıyor. Bu tür davranışlar yanlıştır.” dedi.

“EDİRNE’DE İDDİALIYIZ”

Açıklamasında yerel seçimlere de değinen Süleyman Ferhatoğlu şunları söyledi: “MHP olarak, çalışmalarımıza başladık. İYİ Parti, Edirne’de aday çıkarmıyor. Bu seçimlerde sanırım MHP, AK Parti ve CHP’nin adayları yarışacak. Biz, Edirne’de iddialıyız. Bizim adayımız içlerinde en düzgün ve en temiz olanıdır. Ayrıca, Keşan’da CHP ve AK Parti’nin adayları belli değil. Ama Keşan’da genç bir adayımız olan Hüseyin Yıldırım’ı çıkardık. Hüseyin Yıldırım arkadaşımızda çalışacak ve inşallah Keşan’da başarılı olacaktır.”(ASUMAN HALİL)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı