Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Söz artık seçmende… Keşan geleceğini oylayacak

Söz artık seçmende… Keşan geleceğini oylayacak

2019 Mahalli İdareler Seçimi, yarın yapılacak. Seçimde; büyükşehir belediye başkanları; il, ilçe ve belde belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarlar seçilecek.

Ülke genelinde, 57 milyon 58 bin 637 seçmen ve toplam 194 bin 664 sandık bulunuyor.

EDİRNE

YKS (Yüksek Seçim Kurulu) verilerine göre Edirne’de sandığa gidecek toplam seçmen sayısı 312 bin 218. Edirne’de il ve ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarların oylanacağı seçimde bin 76 sandık kurulacak.

KEŞAN…

Ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek seçimde vatandaşın önüne 220 sandık konulacak.

Bu sandıklara kayıtlı seçmen sayısı ise 62 bin 938. Keşan seçmeninin 44 bin 885’u merkezde, 4 bin 924’ü beldelerde, 13 bin 129’u ise köylerde bulunuyor.

Sandık başlarında da bir başkan, bir başkan yardımcısı ve sayıları 5’i geçmemek üzere, siyasi parti temsilcileri görev yapacak.

Keşan seçmeni, yarın 4 oy kullanacak. Seçmen, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği için mühür basacak, muhtarlık için de muhtar ve azaların isimlerinin yazılı olduğu oy pusulasını zarfa koyacak.

ADAYLIKLAR…

Keşan Belediye Başkanlığı için 6 aday yarışacak. Keşan’da belediye başkan adayı çıkaran siyasi partiler ve başkan adaylarının isimleri şöyle: Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Helvacıoğlu (Cumhur İttifakı), Cumhuriyet Halk Partisi Şenol Yalı (Millet İttifakı), Saadet Partisi Ahmet Köseler, Bağımsız Türkiye Partisi Talip Bora, Demokratik Sol Parti Yunus Emre Ergamalıoğlu, Halkların Demokrasi Partisi Abdullah Kaya.

25 sandalyeli Keşan Belediye Meclisi’ne 80, Keşan’ın 5 üye ile temsil edildiği Edirne İl Genel Meclisi’ne ise 26 kişi aday gösterildi.

Keşan Belediye Başkanlığı için yarışacak Cumhur İttifakı’nın adayı Mustafa Helvacıoğlu, Millet İttifakı’nın adayı Şenol Yalı ve Saadet Partisi’nin adayı Ahmet Köseler, yaptıkları son açıklamalarda, tüm halkı oy kullanmaya davet ederken, seçimin de önce Keşan’a sonra da ülkemize hayırlı olmasını diledi.

HELVACIOĞLU: “GELECEĞİNE OY VERSİNLER”

Yarın yapılacak seçimin Keşan’ın geleceği için önemli olduğunu belirten Cumhur İttifakı’nın adayı Mustafa Helvacıoğlu, “Cumhur İttifakı’nın adayı olarak, halkımızı pazar günü oy kullanmaya davet ediyorum. Keşan’ın geleceğine oy vermesini istiyorum. Halkımız, 1 Nisan’da çok güzel bir Keşan’a uyanacak. 1 Nisan’da herkes kazanacak. Herkes, 5 dakika düşünsün ve geleceğine oy versin. Bu seçimlerde, halkımızın oyunu bir dönem emanet istiyoruz. Keşan’ı almaya değil, kendimizi Keşan’a vermeye geliyoruz.” dedi.

YALI: “KAZANAN KEŞAN OLSUN”

Pazar günü Keşan halkını sandık başına gitmeye davet eden Millet İttifakı’nın adayı Şenol Yalı da “Bu seçimlerde, iyi bir sonuç çıkacağını ve %70’lere varan bir oy oranı ile kazanacağımızı düşünüyorum. Bu seçim sürecinde herkese kendimizi anlattık. Bu yerel bir seçimdir ama halkımız, ülkenin gidişatını değerlendirip, oyunu kullanacak. Herkesi oy kullanmaya davet ediyorum. Seçimimiz ilçemize, Edirnemize ve ülkemize hayırlı olsun. Kazanan Keşan olsun.” diye konuştu.

KÖSELER: “SON SÖZÜ YİNE HALKIMIZ SÖYLEYECEK”

Saadet Partisi’nin adayı Ahmet Köseler ise şunları ifade etti: “Son sözü yine halkımız söyleyecek. Seçimlerin Keşanımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Herkesi, öz iradesiyle oylarını sandığa atmalarını ve tercihini Saadet Partisi’nden yana kullanmalarını istiyoruz.”

Edirne genelindeki sandık ve seçmen sayıları şöyle:

İLÇE                SANDIK SAYISI           SEÇMEN SAYISI

Merkez             406                              130.122

Enez                  37                                  9.151

Havsa                58                                16.021

İpsala                 80                                21.876

Keşan              220                                62.938

Lalapaşa            32                                  5.546

Meriç                  48                                12.102

Süloğlu              21                                  5.291

Uzunköprü        174                                 49.171

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı