Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Sivil kıyafet giyen polisler, korsan taksicileri yakalattı

Sivil kıyafet giyen polisler, korsan taksicileri yakalattı

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince korsan taksilciliğe yönelik yapılan operasyonda, usulsüz ücret karşılığı yolcu taşımacılığı yapan 2 araç ve sürücüsü, operasyonla yakalandı.

 

Edinilen bilgiye göre, son günlerde Keşan’da artan korsan taksilicik faaliyetlerine yönelik, Emniyet Müdürlüğü ekipleri yapılan ihbar sonucu, operasyon düzenledi. Emniyet müdürlüğünde görevli iki personelin sivil kıyafetler giyerek, hasta ve öğrenci kılığında korsan taksi taşımacılığı yapan Y.Ç. ve Ç.Ç’nin kullandığı araçlara bindi. Şöförlerle anlaşma yapan ve daha önceden seri numaraları alınmış paraları şoförlere veren polis memurları, gideckeleri yerleri şoförlere söyledikten sonra araçlar hareket etti.  Taksilerin gideceği istikamet önünde pusuya yatan polis ekipleri, iki aracı durdurdu.

Yapılan incelemede daha önceden seri numaraları alınan paralar, taksi şoförlerinin üzerinde çıkması üzerine, polis ekipleri, 2 araç sürücüsüne 5010’ar TL olmak üzere toplamda 10 bin 20 TL idari para cezası kesti. Ayrıca korsan taksicilikte kullanılan 2 araç, 60 gün süreyle trafikten men edildi.
Emniyet ekiplerinin bu tür operasyonları sıklıkla devam edeceği öğrenildi.

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı