Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > SGK Keşan Hizmet binası için çalışmalar başladı

SGK Keşan Hizmet binası için çalışmalar başladı

Uzun yıllardan beri atıl durumda kalan Keşan Tapu Müdürlüğü’ne ait, Kurtuluş Caddesi’ndeki 917 metrekarelik arsaya SGK hizmet binası yapılacak.

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı yanındaki tek katlı eski binanın bulunduğu arsanın bir süre önce Tapu Müdürlüğü’nden SGK İl Müdürlüğü’ne devrinin yapıldığı öğrenildi.

Arsa üzerinde bulunan tek katlı eski bina, dün Keşan Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti üyesi Adnan Vural, arsaya SGK Edirne İl Müdürlüğü tarafından hizmet binası yapılmasının planlandığını söyledi.

“ARSA SGK İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE DEVREDİLDİ”

Binanın Keşan Tapu Müdürlüğü’ne ait olduğunu ve bir süre önce SGK İl Müdürlüğü’ne devrinin yapıldığını dile getiren Vural, “SGK İl Müdürümüz, bu arsa için uzun süredir yazışmalarda bulunuyordu. Arsa SGK İl Müdürlüğümüze devredildi. Şimdi arsada temizleme çalışmaları yapılıyor. Bundan sonraki süreçte de projesinin hayata geçirilip, 2020 yatırım programına aldırmak.” dedi.

Arsanın, uzun yıllardan beri kullanılmadığını ve SGK Keşan Hizmet Merkezi için de uzun süredir yer arayışları içerisinde bulunulduğu kaydeden Adnan Vural, “Keşan’da bir kuruma daha hizmet binası kazandırılacak. SGK hizmet birimimiz, inşallah daha geniş ve daha rahat bir ortamda hizmet verecek. Keşan için şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu.

(SELİM ŞEN)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı