Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Şevik, sanayideki hırsızlık olaylarına değindi: “Tel örgü ve kameralarla güvenlik artırılacak”

Şevik, sanayideki hırsızlık olaylarına değindi: “Tel örgü ve kameralarla güvenlik artırılacak”

Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Salim Şevik, son dönemde site içerisinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili dün açıklamada bulundu.

Açıklamasını, yerel gazetelere yazılı gönderen Şevik, “Sitemizde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili olarak basında yer alan iddialar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması Yönetim Kurulumuz tarafından zorunlu hale gelmiştir.” dedi.

“BASINA GİTMEK YERİNE, EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE

BAŞVURARAK ŞİKAYETÇİ OLMASI GEREKİRDİ.”

“Öncelikle hırsızlık olayına maruz kalan kişinin, basına gitmek yerine Emniyet Müdürlüğüne başvurarak şikâyetçi olması ve Kooperatifimize de bilgi vermesi gerekirdi diye düşünüyoruz.” diyen Salim Şevik, “Bize yansıyan işyeri ve araç hırsızlıklarında, bekçilerimizle birlikte olayın ne zaman olduğunu tespit etmek için emniyet güçlerimize haber veriyoruz. Bunları biz de basına mı verelim?” şeklinde konuştu.

Hırsızlık olayına maruz kalan sanayi esnafının, çeşitli endişelere kapılarak şikâyetçi olmadığını vurgulayan Şevik, şunları söyledi: “Polisin de yapabileceği bir şey kalmıyor. Sosyal medyada bazı arkadaşlarımızın, tel örgü yapılmadı ve güvenlik kameralarının çoğaltılmasıyla ilgili önerilerini görmekteyiz. Mevcut kameralarımız kablosuz olduğu için özellikle kötü hava koşullarında bazı aksamalar olmaktadır. Yönetim Kurulumuz bu konu basında yer almadan önce, gerek sitenin etrafının tel örgü içine alınması, gerekse kamera sisteminin yenilenmesi konusunda girişimlere başlamıştır.”

“ÜYELERİMİZ DE KENDİ ÖNLEMLERİ ALMALI”

Salim Şevik açıklamasına şöyle devam etti: “Hırsızlık olayları sadece sitemize özgü olmayıp, şehrin çeşitli yerlerinde yaşanmaktadır. Bu nedenle, site üyelerimizin de kendi üzerlerine düşen önlemleri almalarını, yollarda araç ve malzeme bırakmamalarını, her türlü adli olayda emniyet güçlerine haber vererek şikâyetçi olmalarını ve sitemizle ilgili şikâyet ya da önerilerini basınla paylaşmadan önce bizlerle paylaşmalarını rica eder saygılar sunarız.”

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı