Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Sertaç Uprak’tan Keşan’a yeni yatırım

Sertaç Uprak’tan Keşan’a yeni yatırım

Özel Keşan Doğru Cevap Eğitim Kurumları Kurucusu Sertaç Uprak yaptığı açıklamada; yeni okulunun temelinin atıldığını belirterek, yakın zaman içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanarak, hizmet vermeye başlayacaklarını kaydetti.

“Keşan’dan kazandığımızı Keşan’a aktarıyoruz”

Açıklamasına, “Yıllardır hayalini kurduğumuz bir projenin bugün ilk adımını atmış bulunuyoruz.” diyerek, sözlerine başlayan Uprak, şunları söyledi: “Daha önce de söylemiştik: Keşan’dan kazandığımızı Keşan’a aktarıyoruz diye. Bugün sadece okulumuzun inşaatının temelini değil, aynı zamanda Keşan’ın aydınlık yarınlarının temelini atıyoruz. Amacımız, Keşan’ın zeki çocuklarını yine Keşan’da okutmak, Keşan’dan ayırmamaktır. Bu amaç doğrultusunda Keşan’ın ilk ve tek ‘Fen ve Teknoloji Lisesi’ ile Keşan’ın gerçekten ihtiyaç duyduğu, modern çağın gereklerine cevap veren ‘ortaokulumuzu’ Doğru Cevap markasıyla hayata geçiriyoruz. Mira İnşaat ortaklığıyla gerçekleştireceğimiz bu projede 150 gün içerisinde okulumuza geçmeyi planlıyoruz.”

“Bölgenin en iyi öğretmen kadrosuyla yola çıkıyoruz”

Sertaç Uprak açıklamasını şöyle tamamladı: “Bölgenin en iyi öğretmen kadrosuyla yola çıkıyoruz. Birbirinden değerli isimlerle anlaşmış bulunuyoruz. Bunun yanında okulumuza alacağımız öğrenciler konusunda da seçici davranacağız. Bunun için özel bir seçici komisyon belirlemiş durumdayız. Okulumuza kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz için LGS puanı, yapacağımız online ve yazılı sınavlar, okul öğretmenlerinin referansları ve mülakat gibi kriterlerimiz göz önünde bulundurulacak. Daha ayrıntılı açıklamayı ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Okulumuzun hem Keşan’ımıza hem de bölgemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı