Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Şenol Yalı’dan sitem dolu açıklama: “BİZ olamadık”

Şenol Yalı’dan sitem dolu açıklama: “BİZ olamadık”

Millet İttifakı CHP Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, facebook hesabından yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin Ankara’dan gelen itiraza ret cevabı ile Keşan’da yerel seçimlerin sonuçlandığını söyledi.

Belediye Meclisi’nde 2000’e yakın oy farkıyla önde olduklarını, ancak Belediye Başkanlığı’nda kaybettiklerini dile getiren Yalı; “Pazartesi günü itibariyle YSK’dan gelen red kararı ile birlikte Keşanımızda Yerel seçimler süreci tamamlanmış oldu.
Sonuç olarak Belediye Başkanlığını Cumhur ittifakı adayı Mustafa Helvacıoğlu 23 oy farkıyla kazanmış oldu. Kendisini kutluyorum, Keşan’a hizmet etme noktasında başarılar diliyorum.
Belediye Meclisinde ise Millet ittifakı olarak bizler yaklaşık 2.000 oy farkı ile kazanarak 15 adet Meclis üyesi olarak Keşan’a hizmet edeceğiz.
Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede, Seçim kampanyasında birlikte çalıştığımız, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarıma, yöneticilerine, karşılıksız ve hiçbir beklenti peşinde olmadan yanımda olan, destek veren, gecesini gündüzüne katan partili, partisiz tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıca Oy veren vermeyen tüm Keşan’da yaşayan hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Bu seçim sonuçlarından ortaya çıkaracağımız bir takım dersler vardır. Tabii ki bunları partimizin yetkili kurullarında ve organlarında şüphesiz değerlendireceğiz ve analiz edeceğiz. Benim kısaca değerlendirmem şu şekildedir. 20 Yıl önce karşılaştığımız durumun bir benzeridir ve 99 seçimleri bizlere bir ders olmamıştır. Kişisel çıkar, ihtiras ve menfaatler, Partimizin ve Keşanımızın menfaatlerinin önüne geçmiştir.
Özetle; Adaylık açıklamamda şöyle demiştim; Sen, Ben değil… Hangi görüşten olursak olalım, şehrimiz için, ülkemiz için ”BİZ” olmanın zamanı geldi…
Evet arkadaşlar, dostlar maalesef ”BİZ” olamadık…”

1 Yorum

  • Hocam! bunları üstü açık ama “kapalı” pazar yeri yaparken düşünecektiniz. Bir Pazar günü patlayan su borusunu tamir etmesi için belediyeyi arayıp yardım isteyen 76 yaşında ve kalp hastası olan babamı “bu bizi ilgilendirmez diyerek” ortada bırak, beyin kanaması geçirmesine sebep olmadan önce düşünecektiniz. Keşan dışında yaşayan bir Keşanlı olarak ” Gururlanarak; Keşan’lıyım” dediğimde, Keşan’ı gören birinin ” tamam oralar güzel ama Keşan berbat, ne o yollarınız………..” diye beni maçup etmeden ve memleketim hakkında açıklama yapmak zorunda bırakmadan önce düşünecektiniz. Ve daha bir sürü …………………… önce düşünecektiniz. Yani bu sadece sizin parti içi meseleniz değil, hizmet etme ve bu hizmeti sunuş biçiminizle ilgili. Eğer Keşan’da yaşasam ve oy kullansam terciğim siz olur muydunuz sizce?

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı