Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Seçim günü umuma açık mekânlar kapalı olacak Alkol içmek ve satmak yasak..!

Seçim günü umuma açık mekânlar kapalı olacak Alkol içmek ve satmak yasak..!

2019 Mahalli İdareler seçimlerinin yapılacağı 31 Mart 2019 Pazar günü, alkol satışının yasak olduğu ve umuma açık mekânların da kapalı kalacağı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, 31 Mart’taki alkol satışı ve işyeri açma yasağına tüm esnafın uyması gerektiğini söyledi.

Seçim günü ülke genelinde olduğu gibi Keşan merkez, belde ve köylerdeki esnafın uyması gereken bazı yasakların bulunduğunu belirten Çakmak, “Oy verme günü her ne suretle olursa olsun içkili mekânlarda ve umumi mahallerde her türlü ispirtolu içki satılması, verilmesi ve içilmesi yasaktır.” dedi.

31 Mart 2019 Pazar günü lokantaların sadece yemek verebileceği, kahveler, kafeler, çay bahçeleri gibi umuma açık mekânların 17.00’a kadar, alkollü mekânların da 00.00’a kadar kapalı kalacağını dile getiren Hüseyin Çakmak, “Her ne suretle olursa olsun her türlü alkollü içki satılması ve içki içilmesi yasaktır. Tüm umumi eğlence yerleri kapalı olacaktır. Lokantalarımız yalnızca yemek verebilecek.

Tüm esnaflarımızın seçim yasaklarına uymasını istiyoruz. Yerel seçimler ülkemize ve Keşanımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı