Haber Keşan
Haber Keşan > Sağlık > Ragıp Taş: “Polis vicdanımızda olacak”

Ragıp Taş: “Polis vicdanımızda olacak”

Bir Nefes Sağlık Derneği Başkanı Ragıp Taş, yaptığı açıklamada, kapalı alanlarda sigara içilmesinin önüne geçilmesi için herkesin kendi denetçisi olması gerektiğini söyledi.

“GELİŞMİŞ BİR TOPLUMUZ”

Kapalı alanlarda sigara içildiği ve denetimlerin sıklaşacağı yönünde haberlerin basına yansıdığını belirten Taş, “Kapalı alanlarda sigara içmek yasak. Ancak maalesef insanlarımız bu yönde titiz davranmıyor. Denetimlerimi kendimiz yapmalıyız. Kendimize ve çevremize saygı duymalıyız. Cezalar ve denetim ile kurallara uymamız sağlanmamalı. Gelişmiş bir toplumuz.” dedi.

“KENDİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞERİ GÖSTERECEĞİZ”

Kapalı yerlerde sigara içildiğine dair duyumlar aldıklarını ifade eden Ragıp Taş, “Denetimler mutlaka yapılıyordur. Ancak denetimden çok kendimiz çevremize saygı duyarak kapalı alanda sigara içmemeliyiz. Esas olan bu. Bunun zararlı olduğunu tüm kesim duydu. Bu yüzden daha dikkatli davranılmasında fayda var. Birbirimizi teşvik etme noktasında olmalıyız. Bu konuda herkes bir birine destek olmalı. Bu sigarayı bırakmak için de geçerli. Polis vicdanımızda olacak. Kendimize verdiğimiz değeri göstereceğiz.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı