Haber Keşan
Haber Keşan > Ekonomi > Rafet Sezen: “Gururla ayrıldım”

Rafet Sezen: “Gururla ayrıldım”

Trakya Birliğini Yönetim Kurulu eski Başkanı Rafet Sezen, Trakya Birlik’teki 16 yıllık görevinde gururla ayrıldığını söyledi.
“GÜVENLİK TEDBİRİ ALINMASINDA FAYDA OLDU”
Güzel bir genel kurul geçirdiklerini belirten Sezen, “Ortaklarımız, üyelerimiz ve delegelerimizle birlikte çok güzel bir genel kurul yaşadık. Bir sürü sıkıntılar yaratılmaya çalışıldı ama üyeyi genel kurula almamak gibi bir derdimiz yok. Geçtiğimiz yıl Malkara Başkanı, genel kurula bir otobüs belediye çalışanını getirdi ve orada ters şeyler yaptılar. Genel kurullarımıza delegelerimiz dışında kimseyi almama gibi kanuni bir yetkimiz var. Trakya Birlik olarak genel kurullarımızı hep vatandaşa açık yapıyorduk. Geçen sene yapılan provokasyondan dolayı bu sene üyelerimizi ve ortaklarımızı almaya çalıştık. Bu bir tedbirdi. Genel kurulda Trakya Birlik ve Edirne’ye yakışmayan hareketler olmasın diye bunu yaptık. Güvenlik tedbiri alınmasında fayda oldu.” dedi.
“TÜM TRAKYA ÇİFTÇİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Trakya Birliğin Türkiye’nin en güzide kuruluşlarından biri olduğunu ifade eden Rafet Sezen, “Milletvekili Okan Gaytancıoğlu genel kurulumuzda güzel bir konuşma yaptı. Kendisine de teşekkür ediyorum. Böylece Trakya Birliğin siyasetin dışında olduğunu göstermiş olduk. Burada mücadele etmek, aday olmak herkesin hakkı. Ama Trakya Birliği başka yerlere götürmeye çalışanlar, başarılı olamayacaklar. Trakya Birlik tarihinde ilk defa doğru dürüst bir kar payı açıkladı. Geçen seneki üründen elde ettiği resmi kar payını ortaklarına resmi olarak dağıtma imkânını yakaladı. Bu güzel bir olay. Önümüzdeki yıllarda da arkadaşlarımın sayesinde çok daha güzide karlar dağıtma durumuna gelecektir. Tüm Trakya çiftçisine teşekkür ediyorum.”
“LİSANSLI DEPOCULUK KONUSUNDA EMEĞİMİZ VAR AMA BİR TÜRLÜ BAŞARAMADIK”
“Uzun bir dönem geçirdiniz. Görev süreniz boyunca yapmak isteyip de yapamadığınız bir hizmet var mı?” sorusuna cevap veren Sezen, sözlerini şöyle tamamladı: “Yapmak istediğimiz hizmetlerin aşağı yukarı hepsini gerçekleştirdik. Lisanslı depoculuk konusunda emeğimiz var ama bir türlü başaramadık. Trakya Birlik 1 yıllık ürün stokuyla çalışıyor. Eğer lisanslı depolar gerçekleşirse o stoktan kurtulmuş olur ve önüne daha iyi bakar. İnşallah arkadaşlarımız ve siyasi ortam bunu da başarır. Bunun dışında da en önemli isteklerimden biri tohum şirketiydi. Tohum şirketini kurduk, biraz ağır gidiyor fakat bundan sonra daha iyi bir şekilde yol alacak. Bir diğeri de ihracattı. Geçen yıl, yaklaşık bin tona yakın margarin ihracatı yaptık. Bundan sonra da Trakya Birliğin ihracat kapılarını aralamasını istiyorum. İnşallah o da olacak. Yağ oranına göre alım modeline geçtik. Bu da çiftçimiz için büyük bir kazanç. 12-13 yıl önce 35 yağ oranlı ayçiçeği ile 50 yağ oranlı ayçiçeğinin fiyatı aynıydı. Bugün baktığımızda ikisinin arasında önemli bir rakam farkı var. Bu nedenle ben gururla ayrıldım. Bana ihtiyaçları olduğu her zaman Trakya Birliğin yanındayım”

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı