Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > “Partime zarar vermemek adına bağımsız adaylıktan çekildim”

“Partime zarar vermemek adına bağımsız adaylıktan çekildim”

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural yaptığı açıklamada; 5 yıllık görev süresince yaptığı çalışmalar, aday adaylığı süreci ve bağımsız adaylık başvurusunu geri çekmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“5 yıl boyunca hizmet ettik”

AK Parti’den 2014 yılında İl Genel Meclisi üyesi seçildiğini ve 5 yıllık görev süresi boyunca hizmet vermeye çalıştığını belirten Vural“Görev sürem boyunca tüm köylerimizi ziyaret ederek, sorunları yerinde tespit etmeye çalıştım. Tespit ettiğimiz sorunları çözme adına çalıştık. Keşan’ın bir çok köyünde parke taşı yoktu ve insanlar tozdan, çamurdan şikayetçiydi. İnsanlar, ‘bizi toz ve çamurdan kurtarın.’ diyordu. Bizde 45 köyün meydanını parke taşlarla döşedik. İnsanları toz ve çamurdan kurtardık. Ayrıca, bazı köylerimizin kanalizasyon sorunu vardı ve bunları çözüme kavuşturduk. Köylerimizde çöp toplama sorunu yaşanıyordu. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla köylerimizin çöplerini 2 araçla toplamaya başladık. Biz, insanlarla her zaman iç içeydik. 5 yıllık görev sürem boyunca, köylerimizde iyi çalışmalar yaptık. Benim vicdanım rahat.” dedi.

“Partimize küskünlük söz konusu olamaz”

AK Parti’den İl Genel Meclisi aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu hatırlatarak, sözlerine başlayan AdnanVural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Partiler, 19 Şubat itibariyle aday listelerini ilçe seçim kurullarına teslim etti. Partimiz, bu dönem bizi aday göstermedi. Alınan bu karara saygı duyuyoruz. Biz, partimizin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti’nin Keşan’ı kazanması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu koltuklar gelip geçicidir. Partimiz, İl Genel Meclisi üyeliği görevi verdi, ilerleyen süreç içerisinde farklı bir görev verebilir. Bizlerin partiye küskünlüğü söz konusu olamaz.”

“Dikkate alınmadı”

İl Genel Meclisi’nde yeniden aday gösterilmesi konusunda toplanan imzalar hakkında da, konuşan Vural şunları söyledi: “42 köy muhtarımız beni yeniden mecliste görmek istedikleri için imza topladılar. Bizler hizmet etmişiz ki, böyle bir şey yaptılar. Kendilerine teşekkür ederim. Ama bu toplanan imzalar dikkate alınmadı. Ayrıca, 800 kişilik bir toplantı yapıldı ve oraya belediye başkan adayı Mustafa Helvacıoğlu da geldi ama dikkate alınmadı. Kişisel çekişmeler nedeniyle böyle bir durum yaşandı. Hakkımızda hayırlısı buymuş, yapacak bir şey yok.”

“Partimin zarar görmemesi adına adaylık başvurumu geri çektim”

“İl Genel Meclisi için bağımsız aday olarak, başvuru yapmıştınız ancak, başvurunuzu geri çektiniz. Bu konuda, ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Adnan Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Bağımsız adaylık başvurum oldu. Fakat, partimin zarar görmemesi adına adaylık başvurumu geri çektim. İl Genel Meclisi adayı olup-olmamam o kadar önemli değil. Önemli olan Keşan’a hizmet etmektir.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı