Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Parkomat şirketi, borcunu ödemeyenleri icraya verdi

Parkomat şirketi, borcunu ödemeyenleri icraya verdi

Parkomat şirketinin yetkilisi Ali Haydar Balkav, yaptığı açıklamada; araç sürücülerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için park ücretlerini zamanında ödemesi gerektiğini belirtti.

“Keşan’ın çocukları çalışıyor”

Araç park etme ücretlerinin 3 TL’den başladığını belirten Balkav, “Park etme ücretimiz 3 TL ama vatandaşımızın o anda yanında para olmayabilir ve personelimiz illaki ödeyeceksin diye kimseye baskı yapmıyor. Ben bu konuda netim, eminim. Yanında parası olmadı için o an ödemeyebilir. Personelimiz başka bir araca işlem yapıyor olabilir, beklemeyebilir vatandaşımız, gidebilir. Ama bunu makul bir süre içerisinde tekrar ödemesi gerekiyor. Çünkü bizde burada ticaret yapıyoruz ve belli bir giderimiz var. 30 tane personelimiz çalışıyor ve tamamı sigortalıdır. Çalışanlarımızın tamamı ise, Keşanlıdır. Bizim aylık 100 bin TL, yıllık ise, 1 milyon 200 bin TL personel giderimiz var. Çalışanlarımızın kıyafetleri tek tiptir, düzgün insanlar çalıştırmaya çalışıyoruz. Keşan’ın çocukları çalışıyor, esnafından alışveriş yapıyoruz ve Keşan’da hizmet etmeye çalışıyoruz.” dedi.

“Belediyeye, önemli miktarda kira ödüyoruz”

Şirket olarak, belediyeye önemli miktarda kira parası ödediklerine kayıt düşen Ali Haydar Balkav, “Kiraladığımız yerden hizmet karşılığı bir ücret almak zorundayız. Bunu belediyelerde yapsa ücret almak zorunda. Çünkü gerçekten maliyetli bir iştir.” şeklinde konuştu.

“Vatandaşlarımız herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ödemelerini yapmalı”

Araçlarını park eden vatandaşların ödemelerini düzenli şekilde yapması gerektiğine vurgu yapan Balkav, şunları söyledi: “Ödemeler düzenli yapılmadığı takdirde, yasal işlemler başlatılacaktır. Bununla ilgili Sayıştay, Yargıtay, mahkeme kararları, Otopark yönetmeliği var. Ödeme yapmayan vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ödemelerini yapmaları gerekiyor. Aksi takdirde, bunu yasal yollarla almaya çalışacağımızı dile getirerek, uyarılarda bulunduk. Uyarılara rağmen ödeme yapmayan arkadaşlarımız oldu. Bundan ötürü de, icra takibi başlattık. Şimdi ise, bu ücretleri masraflarıyla birlikte ödemek zorunda kalıyorlar.”

“Borcunu ödemeyen yaklaşık 200 kişiyi icraya vermek zorunda kaldık”

Ali Haydar Balkav, sözlerine şöyle devam etti: “Borcunu ödemeyen yaklaşık 200 kişiyi icraya vermek zorunda kaldık. Her gün 3-5 TL’sini esirgeyen insan 500 TL ve üzerinde ödemek zorunda kalıyor. Bizim vatandaşlardan ricamız ödemelerini zamanında yapsınlar, düzenli yapsınlar. Bizde neticede ticari kuruluşuz. Kâr etmesek bile, zarar etmek istemiyoruz. Bu ticaretin doğasında olan bir şey. Yasal takibatla karşı karşıya kalmasınlar.”

“Toplam alacağımız, yaklaşık 300 bin-350 bin TL’dir”

Balkav sözlerini şöyle tamamladı: “200 kişiden yaklaşık 50 bin TL alacağımız bulunuyor. Ama toplam alacağımız ise, yaklaşık 300 bin-350 bin TL’dir. Biz, öncelikle 100 TL ve üzerinde borcu olanlara icra takibi başlattık. Ama ileride, 3 TL’ye dahi icra takibi yapmak durumundayız. Çünkü biz 3-5 TL ile para topluyoruz. Gün gelecek 3 TL’ye avukatlık bedeli ile birlikte 300 TL’ye yakın hatta daha fazla ödeme yapmak zorunda kalınacak. Esas mağduriyeti o zaman yaşayacaklar. Biz bu durumun yaşanmasını istemiyoruz. Ekstra bir para ödemesini istemiyoruz. Ama aldığı hizmetin karşılığında gününde, yasal takibat başlamadan ödemesini istiyoruz. Kimsenin mağduriyet yaşamasını istemiyoruz.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı