Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Özcan’ın yolu yapıldı dediği Uzunkum’da hiç bir çalışma yok

Özcan’ın yolu yapıldı dediği Uzunkum’da hiç bir çalışma yok

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın Ak Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık’a yönelik eleştirileri sırasında dile getirdiği Uzunkum sahil yolunda herhangi bir yol yapım çalışması yapılmaması dikkat çekti.

Özcan, Boyalık’a verdiği cevapta “Uzunkum’a yol yapmasını biliyorsunuz. Şüphelerim var, nasıl yapıldığına dair.”  demişti. Boyalık da, “Eğer Uzunkum’a tek bir kepçe, greyder ya da devletten, İl Özel İdare’den herhangi bir hizmetin gittiğini Sayın Özcan ispatlasın siyaseti bırakırım. Çamur at izi kalsın mantığıyla bu işler olmaz.” diyerek Özcan’a meydan okumuştu.

Uzunkum yolunda yapılan incelemede, herhangi bir yol yapımının olmadığı öğrenilirken, şirket yetkilileri ise yolda bakım çalışmasının şirket ortaklarından olan ve hafriyat firması olan bir kişinin kendi aracıyla yaptığını söyledi.

Öte yandan Mavi Kum Şirketi yöneticisi Muzaffer Güven, 2019 sezonu için yolda bir düzenleme yapılmasının planlandığını belirterek, yolun şirket tarafından Özel İdare’ye para ödenerek yapılacağını söyledi.

Güven, yolun yapımı için Özel İdare ile şirket arasında protokol imzalanacağını belirterek; “Önümüzdeki sezon için yolumuzu sathı kaplama yaptıracağız. 1 milyon 200 binlira yol için ücret vereceğiz. Özel idare ile bu yol için gerekli protokollerimizi hazırladık. Sezonun bitmesiyle birlikte yapım çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Mehmet Özcan’a Uzunkum’a yol yapıldığına dair yanlış bilgiyi kimin verdiği ise merak konusu oldu.

Yorum yap