Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Özcan, Ankara temasları hakkında bilgi verdi

Özcan, Ankara temasları hakkında bilgi verdi

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretiyle ilgili bilgi verdi.

“ADAYLIK ÖNCESİNDE SON BİR GÖRÜŞME DAHA YAPTIM”

Ankara’da CHP Genel Merkezi’ni ziyaret ettiğini belirten Özcan, adaylık öncesinde sonra bir görüşme daha yaptığını söyledi.

“BİZİM İÇİN SEVİNDİRİCİ BİR DURUM”

Ankara’da TANAP ofisine uğradığını ifade eden Mehmet Özcan, şunları söyledi: “Uçak batığı projesi ile aktarma istasyonunda kullanılacak 2 adet treyler araç projesini almıştık. 2017’nin haziran ayında hazırlanan projeler. Kabul edilen 2 projemizde dövizdeki artışlardan dolayı bütçe konusunda ciddi sıkıntılar oldu. Proje bedeliyle 2 treyler yerine sadece 1 tane alabiliyorduk. Uçak batığı da yine dövizden kaynaklı olarak maliyetler 2 katına çıktı. Bu 2 proje için bütçe artımını talep ettik ve kabul edildi. Ankara’dayken de imzaya çağırdılar. Yaklaşık 638 bin TL olan uçak batığı projesinin hibe parasını 1 milyon 280 bin TL’ye çıkardılar. Treyler araç projesinin de bütçesini 2 katına çıkardılar ve 2 araç alabileceğiz. Cuma günü firma yetkilileri ile uçak batığı projesinin sözleşmesini imzalayacağız. Diğer projenin de ihale hazırlıklarına başladık. Yaz ortalarında büyük törenle uçağı batıracağız. TANAP’ta yetkilinin bize söylediği şey şu ‘Uçak batığı projesi bin tane sosyal sorumluluk projesi içerisinde birinci olacak. Ona göre hazırlıklarınızı yapın’ dedi. Çok orijinal bir şey. Diğer projemizde de sosyal içerikli. Bu bizim için sevindirici bir durum.”

“SÜREÇ ERKEN BAŞLADI”

“Genel merkezdeki görüşmelerde adayın ne zaman açıklanacağı konusunda bir söylem oldu mu?” sorusuna cevap veren Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “3 kez adaylık süreci yaşamış bir insanım. 4’üncüyü yaşıyorum. 2004 yılında 8 Şubat’ta ön seçimden çıktık. 2009’da 9 Şubat’ta açıklandı. 2014’te 9 Şubat’ta açıklandı. Bu dönem süreç erken başladı. Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti arasında ittifak görüşmeleri var. Edirne de ittifak içerisine giren iller arasında. Geçtiğimiz cuma günü iki parti görüşmede bulundu. Pazartesi günü ise İYİ Parti yetkilileri, Edirne genelinde yapılacak ittifakın ana hatlarını yapacaklar diye duydum. Sanıyorum yarın (bugün) olmazsa da önümüzdeki hafta salı veya çarşamba günü aday açıklanır.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı