Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Özcan 2018’i değerlendirdi, 2019 hedeflerini açıkladı

Özcan 2018’i değerlendirdi, 2019 hedeflerini açıkladı

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 2018 yılına dair değerlendirmede bulundu.

“PROJELERİ HAZIR”

2018’de ağırlıklı olarak altyapı çalışmalarını devam ettirdiklerini belirten Özcan, “Hayvan barınağının temelini attık, Paşayiğitte kilit, parke taşları tamamladık. Doğal gaz ile ilgili çok çalışmamız oldu. Bildiğiniz gibi abonelik süreci içerisinde bir sürü yerimiz bozuldu, tamiratını yaptık. Yeni güzergâhlar, yol çalışmalarımız oldu. Erikli ve Yayla’da 20 güne yakın asfalt çalışmalarımız oldu. 31 Aralık 2017’de taşeron işçileri gündeme gelmişti, 2018’e girerken bir kanun hükmünde kararname çıkarıldı. Nisan itibari ile 295 tane taşeron işçiyi kadromuza aldık şirketler kuruluyla. Su ile ilgili derdimiz yok zaten. Erikli’nin arıtma tesisi için yer tahsisi onayımız geldi. Sahil kısmında 8 dönümlük bir alan tahsis oldu, onun projeleri hazır, elimizde.” dedi.

“SEÇİM AĞIRLIKLI BİR YIL OLDU”

Seçimlerden sonra ciddi bir ekonomik kriz yaşandığını ifade eden Mehmet Özcan, şunları söyledi: “Sadece Keşan içerisinde kilit parke taş ihalemizi devam ettirdik. Meydan ihalesini karşılıklı olarak müteahhit ile fes ettik çünkü ihale yaptığımızda dolar 3,5 TL idi. Fes ettiğimiz zamanda 6 TL civarındaydı. Karşılıklı olarak fes ettik. Seçim ağırlıklı bir yıl oldu. Ekonomik krizden sonra son altı ay işler durağına geçti. Havyan barınağı ile ilgili bakanlığın söz verdiği % 40’ını 2018’de alamadık. Kendi imkânlarımızla devam ettirdik, o da bitme aşamasında.” şeklinde konuştu.

“ÇOK GÜÇLÜ RADİKAL PROJELER”

“2018’de yapmak istediğiniz ancak yapamadığınız proje var mı?” sorusuna Özcan, “Meydan düzenlemesi. Ekonomik krizden dolayı yapamadık. 2019’da aday olursam ve seçilmem halinde dört beş tane büyük projemiz var. Makyaj başlı başına yapacağımız son iştir. Keşan’ın kazılacak alt yapı çalışmaları bitti. Merkez ile diğer alanlarda Avrupa’daki kentler gibi düz görünüşlü kaldırımları yapacağız. Eski belediye binası ile Keşanspor Düğün Salonu’nun olduğu yerleri yeniden modern bir mimariyle düzenlemeyi planladık. Eski itfaiyenin olduğu yerin projesi hazır. En önemlisi ise imar planlarında koyduğumuz, Keşan’ı Ferhatağa Köprüsü’nden başlayıp toplu konut alanından Cennet Bahçesi’ne çıkan 25 metre genişliğindeki çevre yolunu hayata geçirmek. Keşan için çok önemli olan bir proje. Keşan’da trafik sıkışıklığını radikal çözecek iş. Sosyal projelerde, mahalle çocuk bakım yerleri, huzur evinin hayata geçirilmesini hedefliyoruz. Bu bakanlığın işi ama ciddi girişimlerimiz olacak. Yaşam destek ünitesinin hayata geçirilmesi büyük önem arz ediyor. İmar planlarında yerlerini ayırdık. Yaşlı bakım evleri için de imar planında teknik alt yapısını hazırladık. Yükseköğretim kız ve erkek öğrenci yurdu yapmayı hedeflerimiz içerisine koyduk. Yeni terminal projesi hazır elimizde. Şimdiye kadar belki bitecekti ama büyükşehir olayından dolayı biraz durmak zorunda kaldık. Büyükşehir veya bütün şehir olduğunda ulaştırma işleri büyükşehir belediyesinin uhdesinde kalacaktı. Bu iş yaklaşık 25 milyon TL değerinde. Bu saydıklarımız çok güçlü radikal projeler. Kriz ne kadar etkiler ne kadar çabuk toparlarız, kredisiz tahsilât paylaşımı şeklinde paylaşımı yapmak çok mümkün.” şeklinde cevap verdi.

Özcan, vatandaşların yeni yılını kutlayarak, krizden de ülke olarak kısa sürede çok yara almadan sıyrılmayı, tüm hemşehrilere sağlık sıhhat, yeni yılda huzur diledi.

 

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı