Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > OSB’de top artık Keşanlılarda

OSB’de top artık Keşanlılarda

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptıkları açıklamada; AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal’ın girişimleriyle, Paşayiğit Mahallesi’ndeki Gıda İhtisas OSB için ayrılan alanın tahsisinin yapılmasının sevindirici olduğu belirtildi.

Akmeşe: “Milletvekilimiz sayın

Fatma Aksal’ın çok büyük emeği var”

İl başkanı olduğundan bu yana, Keşan’a OSB’nin kazandırılması konusunda, çalışmalarının olduğunu belirten Akmeşe, “OSB’nin Keşan’a kazandırılması konusunda milletvekilimiz sayın Fatma Aksal’ın çok büyük emeği var. Artık, yer tahsisi yapıldı ve bununla ilgili herhangi bir sorun kalmadı. Bundan sonra Keşanlılara iş düşüyor. OSB olarak, ayrılan yer konusunda iyi bir planlama ve iyi bir organizasyon yapılmalı. OSB’nin gelmesiyle birlikte, Keşan’ın istihdamı artmış olacak ve Keşan hareket kazanmış olacak. Keşan’ın en büyük avantajı, sayın Fatma Aksal’dır. Keşanlı olmasından ötürü bakanlıkta ciddi çalışmaları oldu. Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Yakın zaman içerisinde temelini

atacağımızı düşünüyorum”

İlyas Akmeşe sözlerine şöyle devam etti: “Keşan, Edirne bölgesi için önemli bir ilçedir. OSB’nin kurulacağı alanın mer’a statüsünde olması nedeniyle, büyük bir sıkıntı vardı ama bu sorun çözüldü. Konu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nın önündeydi ve imzalar atılınca, sorun çözüme kavuşturulmuş oldu. Bundan sonra yerle ilgili gerekli çalışmalar başlayacaktır. Paydaşların bir araya gelerek, OSB konusunda adımların atılacağına inanıyorum. Sayın Fatma Aksal ve bizlerde projenin hayata geçmesi için gerekli desteği vereceğiz. Yakın zaman içerisinde temelini atacağımızı düşünüyorum.”

“Edirne ve tüm ilçelerimizi, AK Belediyecilikle tanıştıracağız”

AK Parti olarak, yerel yönetimlere odaklandıklarını belirten Akmeşe, sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhurbaşkanımız, 20 ili açıkladı. Önümüzdeki hafta Edirne ve ilçelerimizde inşallah belli olur. Yerel yönetimleri almak için odaklandık. Edirne ve tüm ilçelerimizi, AK Belediyecilikle tanıştıracağız. Edirne ve Keşan, yeterli hizmetleri alamıyor. CHP yönetiminden buraları kurtarmak için çalışacağız.”

Boyalık: “Fatma Aksal’ın girişimleriyle imzaların atılmış olması Keşan için büyük bir kazanımdır”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık’ta OSB hakkında şunları söyledi: “Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu zamanında OSB konusunda, fikir olarak temelleri atılmaya başlanmıştı ve çok defa destek aldık. Daha sonra dönemin milletvekili Rafet Sezen ve AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ile pekişmeye başladı. Keşanlı milletvekilimiz Fatma Aksal’ın girişimleriyle imzaların atılmış olması Keşan için büyük bir kazanımdır. Bu işin başından sonuna kadar takipçileri vardı. İlçe başkanı olarak, bende 3 yıl süre içerisinde Ankara’ya her gidişimde Keşan’da işsizliğin azalması ve istihdamın artması için OSB’nin gerektiğini söyledim.”

“OSB’yle birlikte, Keşan’daki işsizlik sıfıra inecektir”

Boyalık sözlerini şöyle sonlandırdı: “Keşan’ın Hamzadere Bölgesi olarak anılıyor. Hamzadere suyunun verimli topraklarımız buluşması ve Gıda İhtisas OSB’nin hayata geçmesiyle birlikte, Keşan’ımıza büyük bir değer kazanacaktır. OSB’yle birlikte, istihdam artacak ve Keşan’daki işsizlik sıfıra inecektir. Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu işle ilgili başından sonuna kadar ilgilenen herkese teşekkür ediyorum. Keşan’da böyle bir yatırım olacağını söylemek ve bunun için bir çaba sarf etmek büyük bir mutluluktur. OSB’den sonra yerel yönetimlerin AK Parti’ye geçmesiyle hizmetler daha da artacaktır. AK Belediyecilikle Keşan huzur bulacaktır.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı