Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Orhan Çakırlar: “İttifak görüşmeleri sürüyor”

Orhan Çakırlar: “İttifak görüşmeleri sürüyor”

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, asgari ücrete yapılan zammı değerlendirirken, yerel seçimler öncesinde adaylık çalışmaları konusunda bilgi verdi.
“DOLAR BAZINA BAKTIĞIMIZ ZAMAN DÜŞÜK”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in asgari ücretin 2 bin TL’nin üzerinde olması gerektiğini daha önce de dile getirdiğini belirten Orhan Çakırlar, “Asgari ücret bizim istediğimiz çizgiye gelmesi sevindirici. Bin 603 TL’den iki bin 20 TL olması iyi. Bu konuda diğer partilerden 1 adım öndeyiz. Ancak bizim talep ettiğimiz rakam medyada çok dillendirilmedi. Gönül arzu ederdi ki çok daha iyi olsun. Bu günkü ekonomik şartlarda, ülkenin üretemediği şartlarda kolay değil. Ama daha iyi olabilirdi. Dolar bazına baktığımız zaman düşük. Asgari ücret bin 603 TL olduğunda yaklaşık 430 dolar seviyelerindeydi. Şimdi 2 bin 20 TL olmasına rağmen yaklaşık 395 dolar filan oluyor. Böyle baktığımızda düşük. İnşallah ileride döviz kuru düşer ve asgari ücret 430 dolar seviyelerine gelir.” dedi.
“CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE İYİ PARTİ İTTİFAK KONUSUNDA MEYİLLİ GÖZÜKÜYOR”
Genel merkeze gittiklerini ve yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunduklarını ifade eden Çakırlar, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Kamuoyuna malum olmuş bir hadise. Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ittifak konusunda meyilli gözüküyor. Bu konuda 21 il görüşüldü ve bunlar açıklandı. Diğer iller konuşularak deklare edilecek. Bu nedenle ‘Şu ilde bu aday’ diyemiyoruz. İttifak görüşmelerini genel merkezdeki ekipler sürdürüyor.” 

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı