Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Nuran Uslu, nüfus artışına açıklık getirdi

Nuran Uslu, nüfus artışına açıklık getirdi

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde beldede artan seçmen sayısına dair değerlendirmede bulundu.

“HEPSİNİN BEYENDİK İLE BAĞLANTISI VAR

Uslu, “Seçimler öncesinde nüfus artışı yaşandı. Beldemizde mahallelerde 1’den fazla muhtar adayı var. Kendi yakınlarını beldeye kayıt ettiriyorlar. Ayrıca şu anda seçimlere giren 2 siyasi parti var. Diğer partiler henüz adaylarını açıklamadı. CHP ve AK Parti’li adayların yakınları beldeye geliyor. Hepsinin Beyendik ile bağlantısı var.” dedi.

“VATANDAŞLAR İSKAN ALMAK İÇİN GELİYOR”

Nüfus artışında beldeye sonradan katılan Beykent Mahallesi’nin de nüfusa önemli derece etki ettiğini dile getiren Nuran Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “Şu anda Saral City konutlarının iskânlarını yeni verdik. Vatandaşlar iskân almak için geliyor. Burada 456 daire var. Bu artışlar köylerde de oluyor. Konuyla ilgili yasal olmayan bir durum yok. Bunlar beldemizle bağlantılı insanlar. TOKİ ile Saral’da yaklaşık bin konut var. Yer değişmeler oluyor, yeni adres kaydı yapanlar oluyor. Yaşanan artışın en büyük nedeni bu.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap