Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Nedim İşlek, yeni dönemi değerlendirdi

Nedim İşlek, yeni dönemi değerlendirdi

Keşan Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarlığı’na 3. kez seçilen Nedim İşlek, dün yaptığı açıklamada Yukarı Zaferiye Mahallesi’nin geçen dönem yarım kalan konularını dile getirdi.

İşlek, yarım kalan projelerin yeni dönemde tamamlanacağını umduğunu dile getirdi.

“CUMHURİYET CADDESİ YAĞMUR SUYU PROJEMİZ YARIM KALDI”

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Keşan Belediye Başkanı seçilen Mustafa Helvacıoğlu’nu tebrik ederek açıklamasına başlayan İşlek, şunları söyledi: “Öncelikle Yeni Belediye Başkanımız sayın Mustafa Helvacıoğlu’nu tebrik ediyorum. Güzel ve sorunsuz bir seçim çalışması dönemi geçirdik. Mahallemizde yarım kalmış işlerimiz var. Cumhuriyet Caddesi’nde yağmur suyu projemiz yarım kaldı. Aslında o kadar büyük bir proje değildi ama tamamlanamadı. İşlek bir caddemiz fakat her yağmurda sorun yaşanıyor. Bu projemizin bir an önce yeni dönemde tamamlamasını bekliyoruz.”

“YENİ DÖNEMDE SORUNLARIMIZI RAHATLIKLA

DİLE GETİREBİLECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Sorunların rahatlıkla dile getirildiği bir yönetimde işlerin aksamayacağının altını çizen İşlek, “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, artık meclis toplantılarına sorunları dile getirmemiz için biz muhtarları da davet edeceğini söyledi. Yeni dönemde sorunlarımızı rahatlıkla dile getirebileceğimize inanıyoruz. Biz sorunlarımızı rahatlıkla dile getirebildiğimizde, sorunlarımızın hemen çözüleceğine inanıyoruz. Mahallelimiz bize bir sorunla geldiğinde, çözüm için zaman uzadıkça tabi ki sorunlar çıkıyor. Umarım bu sorun yeni dönemde çözülecek.” dedi.

“METRUK EV SIKINTISINI ÇÖZMEK DE

ACİL PLANLAR ARASINDA YER ALIYOR”

Nedim İşlek, açıklamasına metruk ev sorunu ile devam ederek şunları söyledi: “Metruk evlerimiz büyük sıkıntı yaratıyor. Bu dönem metruk ev sıkıntısını çözmek de acil planlar arasında yer alıyor. Geçen dönem, belediye, kaymakamlık ve emniyet ile ortak bir çalışma içine girilip tespitler yapılmıştı. Bu dönemde bu sorunların acilen çözülmesi gerekiyor çünkü bu sadece Yukarı Zaferiye Mahallesi’nin sorunu değil, tüm mahallelerimizin sorunu. Bu evler ortadan kalktığında büyük ölçüde gayri meşru olayların da önüne geçilecek ve Keşan’ımız için iyi olacaktır.”

“PARKLARIMIZIN BİRAZ DAHA HALKA AÇIK OLMASINI İSTİYORUZ”

İşlek, mahallelerde yol, su, çöp ve park sorunundan başka çok fazla bir sorunun olmadığını dile getirerek, “Keşan’da muhtarlar olarak fazla bir beklentimiz yok. Yolumuz olduktan sonra, suyumuz olduktan sonra çöpümüz atıldıktan sonra, parklarımız düzenlendikten sonra pek bir isteğimiz olmayacaktır. Parklarımızın biraz daha halka açık olmasını istiyoruz. Örneğin Şehitlik Parkı’ndaki fiyatlardan şikâyetler alıyoruz. Yeni yönetimin bu konuda desteği olacağına inanıyoruz. Zabıtalar ile de biraz daha iç içe olabilmek istiyoruz. Sorunlarımızı iletebilmek istiyoruz.” dedi.

“MAHALLEMİZDE İLKÖĞRETİM OKULU İHTİYACI VAR”

Yukarı Zaferiye Mahallesi’nin en büyük sorununun da ilköğretim okulu eksikliği olduğunu dile getiren Nedim İşlek, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Mahallemizin en büyük sorunlarından biri olan ilköğretim okulu sorununu da yine dile getirmek isterim. Bir ilköğretim okuluna ihtiyacımız var. Çocuklarımız dışarıdaki okullara gidiyor. Bu da mahallede yaşayan insanlara maddi anlamda bir zorluk getiriyor. Ekmek su parasını ulaşıma ayıran vatandaş da rahatsız oluyor. Eski hastane binamızın ya da eski Sağlık Meslek lisemizin de ilköğretim okulu olarak değerlendirilmesini istiyoruz.”

(ASUMAN HALİL)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı