Haber Keşan
Haber Keşan > Eğitim > Nedim İşlek: “Bu bina, ilkokul sorununu çözer”

Nedim İşlek: “Bu bina, ilkokul sorununu çözer”

Yukarı Zaferiye Mahalle Muhtarı Nedim İşlek, taşınması gündemde olan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının ilkokul olarak kullanılmak istenmesini değerlendirdi.

“KOSKOCA 5 KATLI BİR BİNANIN 250 TANE

ÖĞRENCİYLE KALMASI HANGİ MANTIĞA CEVAP VERECEK?”

İşlek, “Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin taşınacağını öğrendik. Bununla birlikte velilerin okulun taşınmasına karşı çıktığını gördüm. Nedenlerini de açıklamışlar. Koskoca 5 katlı bir binanın 250 tane öğrenciyle kalması hangi mantığa cevap verecek? Erol Yazla hocamızın da okulun taşınması değil, kapatılması konusunda bir serzenişi var. O da doğru olabilir. Eğer önümüzdeki eğitim öğretim yılı içerisinde Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitime kapatılacaksa Erol Hocamla sonuna kadar beraberim.” dedi.

“İLKOKUL OLMASI UYGUNDUR”

Yukarı Zaferiye Mahallesi’nin Keşan’ın merkez mahallesi olduğunu söyleyen ve ilkokulu bulunmayan tek mahalle olduklarını ifade eden Nedim İşlek, şunları söyledi: “Bununla birlikte bu mahalledeki çocuklarımız taşımalı eğitimle diğer okullara aktarılıyor. Bu durum da asgari ücretle çalışıp mahallemizde oturan vatandaşlarımıza külfet getiriyor. Bunun en kısa yolu Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının ilkokul olarak eğitime kazandırılmasıdır. Bu binanın ilkokul olması uygundur. Tam Keşan’ın merkezi yerindedir. Sadece Yukarı Zaferiye de değil, İspat Cami, Büyük Cami, Aşağı Zaferiye ve Cumhuriyet Mahallelerinde ki çocukların eğitim alması için yakın bir mesafededir. Annesi babası çalışan çocuklar ise taşımalı eğitimle okullarına gidiyorlar. Ailelerin çocuklarının kalem kitaplarına verecekleri paralar taşımalı eğitime gidiyor. Bu yüzden bu okulun ivedilikle eğitime kazandırılması gerekiyor. Daha önceki açıklamalarımda da vardı. İmam Hatip Ortaokulu’nun boşalttığı eski hastane binası da de olabilirdi. Fakat bizim sorunumuzu orası çözmüyor. Keşan’ın merkezde ihtiyacı olan ilkokul sorununu çözmüyor.

Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının ilkokul olması halinde büyük bir sorunun ortadan kalkacağını dile getiren İşlek, bu işin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı