Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Mustafa Helvacıoğlu: “Herkesin adayıyım”

Mustafa Helvacıoğlu: “Herkesin adayıyım”

AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, adaylık açıklaması nedeniyle program düzenledi

İlk olarak parti binasında partililer ile bir araya gelen Helvacıoğlu, buradan Atatürk anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulunuldu.

Partililerin yoğun katılımıyla gerçekleçen çelenk töreninin ardından ise Keşanspor Düğün Salonu’ndaki programa geçildi

Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İl Başkan Yardımcıları parti yöneticilerinin yanı sıra partili partisiz yüzlerce kişinin katıldığı programda yapılan konuşmaların ardından Helvacıoğlu söz aldı

KEŞAN’I GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞTIRACAĞIZ

Helvacıoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık 5 ay önce huzurlarınıza çıkarak, sizlere hizmet etmek gibi kutlu bir davayı omuzlamaya aday olduğumuzu ilan etmiştik. Çıktığımız bu mukaddes yolda hedefe ulaşmak için desteklerinizi istemiş, gece gündüz ayırt etmeksizin çalışacağımıza söz vermiştik. Ve şimdi niyetimiz hayra çıktı, şahsım Keşan’ın ve Keşan’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın belediye başkan adayı olarak onurlandırılmıştır. Beni bu onurlu göreve layık gören başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız SayınRecep Tayyip Erdoğan’a en içten şükranlarımı sunarım. Sayın Cumhurbaşkanımıza Keşan’dan selam olsun. Edirne Milletvekilimiz ve Partimiz MKYK Üyesi Sayın Dr. Fatma Aksal’a da müsaadeleriniz ile çok özel bir teşekkür etmek istiyorum.  Çıkmış olduğum bu hizmet yolculuğunda bizleri yalnız bırakmayacağından hiç kuşkum yok. Sayın Vekilimize ve Cumhurbaşkanımıza söz veriyoruz; Keşan’ı gönül belediyeciliği ile tanıştıracağız. Bu günü Keşan’ın tek yürek ve tek bilek olacağı, şehir olarak bütünleşeceği ve güzel günlerin yaklaştığını gösteren bir milat olarak görüyorum. Keşan için yeni bir başlangıç zamanının geldiğini biliyorum. AK Parti belediyeciliğinin Tecrübelerini, Ankara’nın gücünü ve hükümetimizin desteğini alarak; Edirne Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal’ın Keşanlı olmasını da fırsata çevirerek, hizmet zincirini geliştirip güçlendireceğimiz tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Bundan tam 75 gün sonra yapılacak olan yerel seçimlerde sizlerin vereceği cevap, sadece kendinizin değil, çocuklarınızın, büyüklerinizin, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın, meslektaşlarınızın ve Keşan’ımızda yaşayan herkesin kaderini belirleyecek.  İşte bu yüzden, gün bir olma, gün biz olma günüdür, gün; Keşan’a hizmet etmek için canla başla çalışma günüdür.” diye konuştu.

BEN KEŞAN’IN ADAYIYIM

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “. Ben, Hepimizin Keşanı için adayım. Benim Keşan hayalim, insanların mutlu olduğu, gurur ile bakılan bir Keşan hayali. Keşan’ı kat ve kat ileri götürmek için adayım. A partili b partili yok, onun yoksulu bunun yoksulu yok, onun iş adamı bunun iş adamı yok, onun bunun belediyesi yok, ayrı gayrı yok, 80 binin belediyesi olacağız. Ben bu şehrin insanlarına, Siz değerli Keşanlılara İnanıyorum. Sizlere, gençlere, kadınlara, esnafa, iş insanlarına, her yaştan, her kökenden, her hayat tarzından hemşerilerime; en çok da bu şehrin geleceği olan çocuklarımıza inanıyorum.Değerli Keşanlılar, Projelerimizin çok konuşulacağı bir seçim süreci yaşayacağız. Yine böyle bir araya geleceğiz, sizlere kapsamlı olarak projelerimizi ve Nasıl yapacağımızı  Detaylı olarak anlatacağım. Proje tanıtım toplantımızın tarihini Yakında açıklayacağız. Şehrimizin sorunlarını çözecek, iyi çalışılmış, hassasça hazırlanmış projelerimiz ile Keşan’ı markalaştıracak ve vatandaşlarımızı hak ettikleri Keşan’a kavuşturacağız. Bu niyet ve amaç doğrultusunda, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bakanlarımız, milletvekillerimiz, ilçe teşkilatımız ve tüm vatandaşlarımız ile el ele verecek yerel seçimlerden yüzümüzün akıyla çıkacağız. Biz, kazanmak için değil, çalışmak için geliyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeni nesil belediyecilik anlayışının şehrin her alanında ve her kesiminde hissedileceği günler yakındır. Merkezinde insan olan, yeni nesil belediyecilik anlayışını 6 ana başlıkta toplayacağız. Katılımcı belediyecilik, sosyal belediyecilik, hizmet belediyeciliği, kültürel belediyecilik, çevre dostu ve dijital belediyecilik. Yani; Biz Keşan’a katılımcı, ortak akıl ile yönetilen, bir belediyecilik vaat ediyoruz. Keşan’ın kültürel çeşitliliğini koruyup geliştirmeye özen gösteren, herkese hoşgörüyle yaklaşan, birlikte tartışan, birlikte karar alan, birlikte yöneten bir anlayış vaat ediyoruz.”

ZAFER HEPİMİZİN OLACAK

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Hemşerilerimizin arasında olmayı, huzurlu ve yaşanabilir bir kent inşa etmeyi vaat ediyoruz. Ailelerimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, üniversitelileri desteklemeyi vaat ediyoruz. Engellilere ve yaşlılara şefkat elimizi uzatmayı, yoksul ve yoksun insanlarımıza saygı göstermeyi vaat ediyoruz. Halka hesap vermeyi ve şeffaflığı vaat ediyoruz. Esnafımızın daha çok kazandığı, ticaretin daha da arttığı bir Keşan vaat ediyoruz. Teknolojiyi ve inovasyonu kullanmayı, girişimciliği desteklemeyi, dijital belediyeciliği hayata geçirmeyi vaat ediyoruz. Siz değerli hemşerilerime, yaptığı işi özenle yapan, herkesin hakkına saygıyla yaklaşan, sorumluluklarını bilen, kibirden arınmış, güler yüzlü, iş bilen, dinamik bir yönetim kadrosu vaat ediyoruz. Biz, Sayın Cumhurbaşkanımız gibi, kimsesizlerin kimsesi olabilen, yoksula, fakire sahip çıkan, mazlumların dostu, bir sosyal belediyecilik vaat ediyoruz. Ankara’nın, bakanlıkların ve tüm bürokrasinin desteğini alarak, gönüllere dokunmayı, Keşan’ın, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmayı vaat ediyoruz. Keşan’ı, ‘Bu şehir hepimizindir.’anlayışıyla yönetmenin sözünü veriyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!’ sözleriyle işaret ettiği gibi; çalışkan olacağız. Mesaiyi değil, işi bitireceğiz. Keşan’ımızı parmak ile gösterilen ‘marka şehir’ haline getirme sözünü veriyorum. Bunların hepsini başarabiliriz. İhtiyaç duyduğumuz tek şey birlikte olmayı başarmak. Biz kazandığımız zaman, Keşan kazanmış olacak. Bu yolculuğun kazananı sizler olacaksınız,  Keşan ittifakı olacak. Gençler; sizleri yanımda istiyorum. Bugünden itibaren, bu şehirde, gençlerin izi ve sözü olmadan hareket etmeyeceğiz. Bu yolculukta beraber yürüyecek, gücümüzü sizlerden alacağız. Kadınlar;  bu seçimin anahtarı sizlersiniz. Üreten olacaksınız. Her adımımızda karar verici olacaksınız. Sizlerin, daha aktif rol aldığı bir Keşan istiyoruz. Ve tüm Keşanlılar, bu niyet, duygu ve düşüncelerle, aldığımız bu mukaddes görevi, bizlere tevdi ederek, şahsımızı onurlandıran, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başta olmak üzere, Edirne Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal’a, parti yöneticilerimize, il ve ilçe teşkilatımıza, azimle çalışan, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Benzer şekilde, bana büyük destek veren büyük aileme, etrafımda kendiliğinden oluşan ve her geçen gün çığ gibi büyümekte olan, her siyasi görüşten insanın bir araya geldiği gönül ittifakına gönülden şükranlarımı sunuyorum. Yolumuz açık, Allah yar ve yardımcımız olsun. Durmayacağız, birlikte çalışacağız, birlikte kazanacağız. Zafer hepimizin olacak, başaracağız. Durmak yok, yola devam.”

Konuşmanın ardından program sona erdi.

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı