Haber Keşan
Haber Keşan > Asayiş > Motosiklet çöplüğüne döndü

Motosiklet çöplüğüne döndü

Keşan’da, haciz ve trafik cezası borçları, hırsızlık gibi çeşitli nedenlerden yediemin otoparkına çekilen motosikletlerin sayısı hızla artıyor.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı uygulamalarla, yediemin otoparkına çok sayıda motosiklet çekildi.

Keşan’da, trafik ekiplerince yapılan uygulamalarla plakasız, çalıntı, hacizli, icralık, kusurlu, tescilsiz, belgeleri eksik veya kaçakçılıkta kullanılan araçlar, yapılan işlemlerin ardından Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Yediemin Otoparkına çekiliyor.

Eksiklerini giderenler, araçlarını geri alırken, birçok araç ise çürümeye terk ediliyor.

Son zamanlarda toplanılan motosikletlerle beraber otoparkta kurtarıcının bile dönmeye yerinin kalmadığını belirten Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, “Gelen motosikletler, motor ve şase numaraları kazınarak silinmiş vaziyette yakalanıyorlar. Bunların birçoğu hırsızlık malları. Çevre ilçelerden gelip motosikletini teslim alanlar oluyor. Burada yaklaşık olarak bin 500 adet motosiklet var. Motosikletleri çalınan gelip motosikletleri burada mı diye bakabilirler. Uzunköprü’den, Şarköy’den gelip motosikletlerini teslim alanlar oldu. Biz daha satılırken tescil edilsin diyoruz. Halkımızın motosikletlerini sağa sola bırakırken dikkatli olmasında fayda var. Otoparkta dönüş yerimiz kalmadı.” dedi.

Bu duruma acil bir çözüm bulunması gerektiğinin ifade eden Demirkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Otoparkımız yaklaşık 7 dönümdür. Artık kurtarıcının bile dönmeye yeri kalmadı. Hemen hemen her gün 10 motosiklet geliyor. Buradaki araçlarımızın ekonomiye kazandırılması lazım. Bu araçlar milli servet ve bu kanayan bir yara oldu. Devletimizin buna bir çözüm bulması gerekiyor.”

Yorum yap