Haber Keşan
Haber Keşan > Eğitim > Minik yüreklerde büyük mutluluk…

Minik yüreklerde büyük mutluluk…

İnönü İlkokulu birinci ve ikinci sınıflarında okuyan 201 öğrenciye, dün kışlık mont ve bot dağıtıldı.

Keşan Genç Romanlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Müslüm Çekiç’in “Çocuklar Üşümesin” projesi kapsamında Metin Külünk Dostluk Vakfı’ndan temin ettiği bot ve kışlık montlar, dün Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’ın da katıldığı bir programla ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

201 ÖĞRENCİ SEVİNDİRİLDİ

Yapılan yardım çalışması hakkında bilgi veren Metin Külünk Dostluk Vakfı yetkilisi Nihal Zorlu Sakallı, vakıf olarak “Çocuklar Üşümesin” adında bir çalışma yürüttüklerini bugüne kadar ülkemizin değişik birçok yerinde de bu tür yardımlar gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Keşan Genç Romanlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Müslüm Çekiç de dernek adına vakfımıza başvurdu. Okulun birinci ve ikinci sınıflarında okuyan toplam 201 öğrenciye kışlık mont ve bot dağıtacağız.” dedi.

Hediyelerin dağıtımından önce kısa bir açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, İnönü İlkokulu’nda okuyan 201 öğrenciye yaptıkları yardımdan dolayı vakıf yönetimine teşekkür etti.

Müslüm Çekiç’te vatandaşlara yardımcı olabilmek için mücadele ettiklerinin altını çizerek, Metin Külünk Dostluk Vakfı yöneticilerine, dağıtım için gelen yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, okul merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirildi.

YANAĞINDAN ÖPEREK TEŞEKKÜR ETTİLER

Daha sonra çocukların hediyelerinin dağıtımına geçildi. Her çocuğun ayağına uyan ve vücuduna oturan mont bulunarak giydirildi. Aldıkları hediye karşısında çok sevinen mink öğrenciler, bot ve montlarını giydiren vakıf yetkilisini yanağından öperek teşekkür etti.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı