Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Milli Eğitim, uyum sağlayamadı…

Milli Eğitim, uyum sağlayamadı…

10 Eylül 2018 Pazartesi günü ilk ders zili çalmasına rağmen, bir okulda yapılan tadilat tepkiye neden oldu.

Anasınıfı ve 1. sınıfların okula başladığı Anafartalar İlkokulunda, tuvaletlerdeki tadilatın bugüne sarkması, yöneticilerin sorumsuzluğu olarak değerlendirildi.

İki katlı okulun iki katındaki tuvaletlerinin de bakıma girdiğini belirten bir veli, tadilatın 3 aylık yaz tatilinde neden yapılmadığını sordu.

“YÖNETİCİLERİ OKULLAR EĞİTİME

HAZIR DERKEN, NEYİ KASTETTİ”

Okul yönetiminin her türlü güvenlik önlemini aldığını hatta öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi amacıyla bir-iki tuvaleti tadilat dışı bıraktığını kaydeden veliler, “Bu tamamen üst yöneticilerin sorumsuzluğudur. İhaleyi yapanlar, ihaleyi takip edenler bu işin sorumlularıdır. Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri okullar eğitime hazır derken, neyi kastetti. Çocuklar uyum sağlaması için okula giderken, tuvalette saatlerce kuyruk beklemeyi de mi öğrenmiş olacaklar.” dedi.

“MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SINIFTA KALMIŞTIR”

“Her ne olursa olsun, Milli Eğitim Müdürlüğü sınıfta kalmıştır.”diyen tepkili veliler şunları dile getirdi: “Tadilat gün boyu sürüyor. Öğrenciler derse giriyor, ustaların balyos sesi duyulmaya başlanıyor. Öğrenciler tenefüse çıkıyor, koridorda inşaat malzemeleri tehlike doğuruyor. Öğrenciler okula tam anlamıyla uyum sağlıyor. Ancak, yöneticiler kendi aralarında bir türlü uyumu kuramıyor.”

VELİLER ENDİŞELİ

400’ü aşkın öğrencinin eğitim-öğretim göreceği okuldaki geciken tuvalet tadilatının zamanında yetişip yetişmeyeceği konusunda tereddütleri olduğunu söyleyen veliler, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yetkilileri bugüne kadar bu sorunu neden çözmedi anlamış değiliz. Okulun çatı tadilatı yapılırken tuvaletleri de yenilenebilirdi. Bu iki işin birden yapılmasını neden düşünmediler. Önümüzdeki hafta okullar tam olarak başlayacak. Öğrenci sayısı artacak. Öğrenci tuvalete girmek için var gücüyle koşacak. Sıra kavgaları olacak. Çocuklarımız tuvalet ihtiyaçlarını nerede ve nasıl karşılayacak? Bunun endişesi ve düşüncesi içindeyiz.” diye konuştu.

İHALE İPTAL EDİLMİŞ

Alınan bilgilere göre Anafartalar İlkokulundaki geciken tuvalet tadilatının, ihalenin iptal edilmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

Edirne’de ikinci bir ihale açıldığı ve yapılan ihalenin kesinleşmesi için gerekli olan 20 günlük bekleme süresinden sonra çalışmaya başlandığı dile getirildi.

Okuldaki tuvalet tadilatının bu hafta sonuna kadar bitirilmesinin planlandığı da öğrenildi.

Yorum yap