Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Millet İttifakı, seçim öncesi bir araya geldi

Millet İttifakı, seçim öncesi bir araya geldi

İYİ Parti Keşan İlçe Teşkilatı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, Keşan’da “Millet İttifakı” çatısı altında birleştiği CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Saat 12.30 sıralarında, CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde başlayan ziyarette; İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, İttifak Listesi’nin İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi adayları, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı ÖzgürHeves Yıldız, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, İttifak Listesi’nin CHP’li Belediye Meclis Üyesi adayları ile partililer tarafından karşılandı.

Yıldız: “İçerisinde İYİ Partili arkadaşlarımızın da olduğu listemizin, toplum nezdinde de kabul gördüğü yorumlarını aldık”

Ziyarette söz alan ÖzgürHevesYıldız, CHP ve İYİ Parti’nin “Millet İttifakı” çatısı altında oluşturdukları Keşan Belediye Meclis Üyeleri adaylarının yer aldığı “İttifak Listesi”nin kesinleştiğini ve İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettiklerini dile getirerek, “Güzel olduğunu düşündüğümüz, içerisinde İYİ Partili arkadaşlarımızın da olduğu listemizin, toplum nezdinde de kabul gördüğü yorumlarını aldık. CHP ve İYİ Partili Meclis Üyesi adayları ile birlikte 19 Şubat 2019 Salı günü akşamından itibaren çalışmaya başladık. İş bölümlerimizi yaptık. Tüm adaylarımızın katılımıyla çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Seçimlere yaklaştığımız bu süreçte ittifak içinde bulunduğumuz İYİ Parti yöneticilerine ve meclis üyesi adaylarına öncelikle teşekkür ediyorum. Bizleri İYİ Partili dostlarla bir araya getiren, aslında toplumun büyük kesiminde de büyük rahatsızlığa neden olan Cumhuriyet değerlerinin tartışmaya açılması, iktidarın politikalarının Cumhuriyetin kazanımlarına birer birer kast edilmesidir. Biz vatan, millet öncelikle bayrak sevgimizle beraber farklı düşüncülere farklı siyasi görüşlere sahip olduğumuz halde, asıl meselenin vatan olduğunu, mevcut AKP iktidarının yanlış politikalarının, 31 Mart seçimleri, genel seçim olmasa da en az AKP’ye bir uyarı olduğunu göstermek için önemlidir. Bu ittifakla birlikte Keşan’da yoğun bir çalışma ve ortaklıkla iyi işler yapacağımıza inanıyoruz. Kendilerine ziyaretleri için tekrar teşekkür ediyorum.”dedi.

Sarıkeçe: “Başta Belediye Başkan Adayımız Şenol Yalı olmak üzere meclis üyesi adaylarımız de hepimizin içine sinen kişilerden oluşuyor”

Daha sonra söz alan ZaferSarıkeçe, kendilerini içtenlikle karşılayan CHP yönetimine teşekkür ederek, “Vatandaşımıza öncelikle Millet İttifakı’nı iyi anlatabilmeliyiz. Millet İttifakı; Keşan’da, Uzunköprü’de, İpsala ve Edirne’de de uygulanacak. Bizi bir araya getiren milletin bölünmez bütünlüğüve güçlü bir demokrasidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. İnanıyorum ki bu güç birliği, bu ittifak her iki parti ve bölgemiz için hayırlara vesilece olacak. İnşallah elbirliğiyle Keşan’da, önümüzdeki dönemde güzel işlere imza atacağız. Başta Belediye Başkan Adayımız Şenol Yalı olmak üzere meclis üyesi adaylarımız de hepimizin içine sinen kişilerden oluşuyor. Hepsi bölgemize faydalı olacak işlere imza atacak kişiler. Bunun için de ayrıca mutluyum ve memnunum. Keşanlı hemşehrilerimizin de bu listeye destek vereceklerine inanıyorum. Bölgemize de hayırlı olsun.Ayrıca 2018 yılında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde İYİ Parti’nin seçime girebilmesi ve demokrasi için CHP’den İYİ Parti’ye geçen ve büyük fedakarlık gösteren CHP Edirne Milletvekili Sayın Okan Gaytancıoğlu’na da buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Gaytancıoğlu: “Parlamenter sistemi tekrar oturtana kadar bu işbirliği devam edecektir.”

OkanGaytancıoğluda, ziyarette bulunan İYİ Parti Keşan İlçe Teşkilatı’na teşekkür ederek, şunları söyledi; “Dün itibari ile yerel seçimlerde bir aşama daha bitti. Partiler listelerini İl ve İlçe Seçim Kurulları’na teslim ettiler. Listeler Keşan’ımız ve bölgemiz için hayırlı olsun. Her parti kendi siyasi görüşünü ortaya koyar. 16 Nisan referandumunda, önce AKP’nin yarattığı bir iklim var. Tek adam rejimi.Yani Türkiye’de yıllardır işleyen parlamenter demokratik sistemi askıya alarak, kararları tek başına alma, meclis iradesini yok sayma fırsatından, meclisteki çoğunluktan yola çıkarak Türkiye’yi bu hale getirdiler. Biz sorunları demokrasi ile çözebileceğimize inanıyoruz. 16 Nisan’daki seçimden sonra parlamenter sistem askıya alınmasa da yavaşladı. Tek adam rejimi gelecek, Türkiye’de her şey düzelecek dediler. Ama işler hep ters gitmeye başladı. İYİ Parti ile yaptığımız işbirliğinin nedenleri ortak değerlerimizdir. Bunlar;ülkemizin geleceği, vatandaşlarımızın esenliği, demokratik parlamenter sistemin devamlılığı, Atatürk’ün bizlere bıraktığı kazanımlara korumak ve kollamaktır. Bu değerler AKP iktidarında tahribata uğramıştır. Bizler bu değerlerin tahribatlarını düzeltmek amacındayız. Keşan’da üst üste 3 dönemdir yerel yönetimde olan CHP 4.döneme de sevgili Şenol arkadaşımızla aynı bayrağı dikecek ve halkımızın desteği ile bu görevi sürdürecektir. Ortak meclis üyelerimiz ile Keşan için güzel şeyler olacaktır. CHP ve İYİ Parti arasında ne yerelde ne de Türkiye genelinde bir sorun yoktur. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Demokratik parlamenter sistemi tekrar oturtana kadar bu işbirliği devam edecektir.”

Yalı: “Ziyaretimizi memnuniyet ile karşılayan vatandaşlarımız, meclis listemizi de büyük bir memnuniyetle karşıladı”

Ziyarette konuşan ŞenolYalı da, Keşan Belediye Meclisi Üyesi aday listesini, 19 Şubat 2019 tarihi itibarıyla İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettiklerini ve seçim çalışmalarına başladıklarının altını çizerek, “Kadın Kollarımız ileİzzetiye ve Paşayiğit mahallelerimizde çalışmalara başladık. 19 Şubat Salı akşamı da Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde vatandaşlarımızla buluşarak projelerimizi anlattık ve vatandaşlarımızın da mahalleleri ile ilgili taleplerini kendilerinden dinledik. Ziyaretimizi memnuniyet ile karşılayan vatandaşlarımız, meclis listemizi de büyük bir memnuniyetle karşıladı. Genç, bilgili olarak algılandılar. CHP-İYİ Parti ittifakı, tek parti, tek vücut olarak çalışmalarını sürdürüyor. İki parti arasında çok iyi bir anlaşma var. Önümüzde yaklaşık 35 günlük süre var. Gelecek hafta proje tanıtım ve belediye meclis üyeleri tanıtım toplantısı gerçekleştireceğiz. Aynı gün bu toplantıdan çıkarak seçim büromuzu da açacağız. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sayın vekilimizde çalışmalarımızda zaman zaman yanımızda olacak.Kendisini çalışmalarımızda her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Kendisi de genel politikalar ve genel siyaset anlamında görüşlerini vatandaşlarımıza aktaracak.” şeklinde konuştu. Ziyaret; yapılan bu konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı