Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Merhum Selim Sesler, konserle anıldı

Merhum Selim Sesler, konserle anıldı

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “HAMİ Projesi” kapsamında düzenlenen “Keşan’ın İçinden Sesler” isimli konser, 8 Nisan 2019 Pazartesi akşamı verildi.

Bahçeşehir Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 20.30’da başlayan konserde, Rumeli türküleri ve manileri söylenirken, dünyaca ünlü Keşanlı klarnet ustası Selim Sesler de anıldı.

Selim Sesler’in oğlu kanun sanatçısı Bülent Sesler ile Selim Sesler’in Yusuf Çapraz Anadolu Lisesinde okuyan torunu Übeyt Sesler, koroya eşlik etti.

Konsere, Keşan Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Geçen, Harun Büker, Mehmet Parlak, Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Müdürü Tezcan Kuşkonmaz, Bahçeşehir Koleji Müdürü Kenan Baran, Emekli Öğretmen Salih Gümülcineli, veliler, öğrenciler ve türkü severler katıldı.

TEZCAN KUŞKONMAZ…

Program öncesi konuşma yapan Okul Müdürü Tezcan Kuşkonmaz, “Keşan’ın yetiştirdiği en büyük değerlerden birisi olan Selim Sesler’i hepiniz duymuş ve hatta belki dinlemişsinizdir. Ünü Keşan’ı ve ülkemizi aşıp dünyaya yayılan Selim Sesler’in kendisi gibi dünyaca ünlü bir müzisyen olan oğlu Bülent Sesler de ne mutlu bize ki hem velimiz, hem de konuk sanatçımız olarak aramızda bulunmaktadır. Bu iki büyük sanatçının müzik dolu yaşamlarını bir kez daha hatırladıktan sonra Bülent Sesler’in eşsiz nağmeleriyle kulaklarımız şenlenecek.”

Kuşkonmaz’ın konuşmasından sonra Selim ve Bülent Sesler’in yaşam öyküleri slayt gösterisi şeklinde sunuldu.

Daha sonra Rumeli Türküleri ve manilerine geçildi. Büyük bir beğeni toplayan konserin sonunda programa katkıda bulunanlara plaket verildi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı