Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Mehmet Özcan’dan eleştirilere cevap: “Bekara, karı boşamak kolay!”

Mehmet Özcan’dan eleştirilere cevap: “Bekara, karı boşamak kolay!”

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan yaptığı açıklamada; AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu’nun yaptığı eleştirilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu’nun geçen hafta, seçim bürosu açılışında, belediyecilik hizmeti anlamında yaptığı eleştiriler hakkında değerlendirmelerde bulunan Özcan“Keşan’da, 15 yıl içerisinde birçok projeyi hayata geçirdik. Yaptığımız projeler herkes tarafından görülüyor. Gözünüzü açtığınızda, gördüğünüz bir çok proje bulunuyor. Benim 15 yıllık icraatlarım var. Her adım atıldığında, görmek isteyen göz bunları görür. Seçim döneminde, propaganda maksatlı ve sallama türü eleştiriler olur. Bir atasözünde, ‘bekara, karı boşamak kolay!’ diyor. Eleştiride bulunan arkadaş, gelsin benim 5 yılda yaptıklarımın 3’te 1’ini yapsın tebrik edeceğim. Ben, kendi partimin belediye başkan adayımıza miras bırakıyorum. Hatta, Allah korusun diğerleri kazanırsa, dünya kadar miras bırakıyorum. Ben hayata geçirdiğim projelerin yanı sıra; tonla proje bırakıyorum. Uçak batığını benden sonra gelecek arkadaşımız yapacak. Erikli’nin artıma tesisiyle ilgili yer sorunu hallettik ve bölge için iyi olacak. Yayla için kapasite artırımına hazırlıyoruz. Ben boş durmuyorum. Onlar gibi kadınların mevlitlerine, bebek ziyaretlerine gitmekle bu işler olmuyor.” dedi.

“Keşke onlarda bir ceket olsalar”

Helvacıoğlu’nun “Cekete oy verme dönemi bitti. Keşan’ı ideolojilerle uyutamayız. Atatürkçülük masada olmaz, çalışarak olur.” şeklindeki eleştirilerine de cevap veren Mehmet Özcan, şunları söyledi: “Ceket var, ceket var! Keşke onlarda bir ceket olsalar. İdeoloji söylemine gelinirse, hayat bir ideolojidir. Güya çalışmakla Atatürkçülük olacakmış! 17 yıldır çalışsınlar o zaman. 17 yıldır çalıştılar da, ne oldu? Ülke şuanda, borç batağında. Sevgili kardeşim işadamı. Şuanda, proje ve inşaat yapan var mı? Yok. Bankalardan iyi koşullarda kredi alan var mı? Yok. Piyasalar çok kötü durumda ve hemen her gün bir çok işletmenin battığını görüyoruz. Türkiye’de Atatürktarafından yapılan işletmeler ve fabrikalar tek tek satıldı. Satılmadık bir şey kalmadı. Soruyorum: bunun neresi Atatürkçülük? Allah korusun, Keşan’ın da başına böyle şeyler gelmesin.”

“Keşan’da daha doğal gaz çalışmaları bitmedi”

ÖzcanMustafa Helvacıoğlu’nun “Keşan’da 3ç (çöp çukur çamur) sorunu 15 yıldır bitmedi. Ama İpsala’da, 5 yıl içerisinde alt yapı ve üst yapı bitti.” şeklindeki eleştirileri hakkında ise, şunları söyledi: “Keşan’da daha doğal gaz çalışmaları bitmedi. Daha kazılacak merkezi yerlerimiz var. Türkiye’de ciddi bir ekonomik kriz var. Keşke 1 sene daha böyle geçse de, ekonomik anlamda düzlüğe çıksak. Ben aday adaylığı açıklamamda, proje vaatlerinizde mantıklı davranılması gerektiğini söyledim. Sayın Cumhurbaşkanı, 2021 yılına kadar su, kanalizasyon gibi projelerin dışındaki projelere destek vermeyeceklerini söyledi. Kendi imkanlarıyla yapılacak işler var ve yapılabilir. Ama devlet imkanları açısından çok fazla rüya görmesinler.”

“Meyve veren ağaç taşlanır”

“Yapılan eleştiriler hakkında ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Mehmet Özcan, sözlerine şöyle devam etti: “Meyve veren ağaç taşlanır. Eleştiride bulunan Mustafa kardeşim, önce 5 yıl yapsın, ondan sonra eleştirilerde bulunsun. Onlar bekar, ben evliyim. Benim 15 yıldır belediye evliliğim var. Bekara karı boşamak kolaydır!”

“Medeni bir yarış yapsınlar”

Adaylara tavsiyelerde bulunan Özcan, şöyle konuştu: “Aday olan arkadaşlarımız, medeni bir yarış yapsınlar. Kişisel haklara saldırmasınlar. Eğer kişisel haklara saldırı olması durumunda, kimse bir adım ileri gidemez.”

“Birçok miras ve bir çok proje bırakıyorum”

“Sizden sonra gelecek adaya, miras bıraktığınız söylediniz. Miras olarak, neler bıraktınız?” şeklindeki soruya cevap veren Mehmet Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir şehrin 3-4 kriterine bakılır. Keşan’ın içme suyu anlamında 2040 yılına kadar hiçbir sorunu yok. Pis suların gideceği bir şebeke var. Pis su arıtma tesisi var ve şuanda çalışıyor. Yağmur suyu derdiniz yok. Hava kirliliği konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Temel sorunlar bunlardır. Park ve peysaj yapmak bir şekilde olur. Ama en zor iş, yerin altına girip çıkmaktır. Festival yapılırken, Cennet Parkı’nın önündeki kanalizasyona kireç atılırdı. Şimdi öyle bir şey yok. Cevizlik deresinde canlı üremiyordu. Şimdi o derede balık ürüyor. Eski çöplük şehrin ortasında kalıyordu, şimdi böyle bir şey var mı? TOKİ olmadan 1000 tane konut yaparak, insanları ev sahibi yaptık. Trakya’nın yasal tek toptancı hali bizde bulunuyor. Oto galericiler sitesi var mı? Keşan Belediye binasının bulunduğu kompleks kaç yerde var? Eski pazaryerinin durumuyla şimdiyi kıyaslayın. Ayrıca, terminal projesi, eski itfaiyenin yeriyle ilgili proje, meydan yeri projesi hazır.  Bunlar miras değil mi? Birçok miras ve bir çok proje bırakıyorum. Yapacak olan iş çok.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı