Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Mehmet Özcan: “Pazaryerini tente ile kapatmayı uygun görmedik

Mehmet Özcan: “Pazaryerini tente ile kapatmayı uygun görmedik

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, kar temizleme çalışmaları ve Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin üzerinin kapanması konusunda bilgi verdi.

“TRAFİKLE İLGİLİ CİDDİ BİR SIKINTIMIZ OLMADI”

Bütün yolların açık olduğunu belirten Özcan, “Buzlanmayla ilgili tehlike arz eden noktalarda tedbirlerimizi aldık. Allah’a şükür herhangi bir kaza yaşanmadı. Sadece soba ve elektrik kaynaklı bir yangın meydana geldi. Onun dışında trafikle ilgili ciddi bir sıkıntımız olmadı. Geçtiğimiz cumartesi günü gün boyu kar yağışı olduğu için pazar da kurulamadı.” dedi.

“O PROJEYİ BEĞENMEDİK”

“Kar yağışından en çok pazaryeri eleştirildi. Pazaryerinin üzerinin tenteyle kapatılması gündemdeydi. Bu konuda bir gelişme var mı?” sorusuna cevap veren Mehmet Özcan, “O projeyi beğenmedik, ucuz bir projeydi. Daha şık daha estetik, daha güzel bir şey yapmayı düşünüyorum. O projeyi uygun görmedik.” şeklinde konuştu.

“KEŞAN’DA HERHANGİ BİR SU SIKINTISI OLMADAN BAKIM SÜRECİNİ ATLATTIK”

Kadıköy Barajı’nda yapılan bakım çalışmasına değinen Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Barajda 10 sene de bir yapılan bir bakım söz konusu. Bizim içme suyu tesislerinde değil. İçme suyu tesislerimizi de su cebri borudan geliyor. 10 yıl önce hem açılır kapanır çelik kapaklar vardı hem de suyu getiren ana boru çeliktir. Bunların kumlama tekniğiyle bakımı yapılıyor. Bakım süresince de borudan su verme işlemini kesiyorlar. Biz daha önce de yaptığımız gibi barajın içine pompalar koyduk. Borularla aşırtarak arıtma tesisine suyu götürdük. Dolayısıyla Keşan’da herhangi bir su sıkıntısı olmadan bakım sürecini atlattık.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı