Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Mahkeme kararını uygulayacak adli makam arıyorlar

Mahkeme kararını uygulayacak adli makam arıyorlar

S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin yöneticileri, Edirne İdare Mahkemesi’nin “Keşan Belediye Meclisi’nin <S.S. 99 No’lu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin güzergâh değişikliği> maddesiyle ilgili kararı” hakkında verdiği yürütmeyi durdurma kararını uygulayacak adli makam arıyor.

DAVA…

İzzetiye Mahallesi’nden Keşan’a yolcu taşıyan ve Sanayi Kavşağı istikametindeki güzergâhını yeni Keşan Devlet Hastanesi önünden geçirmek isteyen S.S. 99 No’lu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin, Keşan Belediye Meclisi tarafından onaylanan güzergâh değişikliği talebinin iptal edilmesi için S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından dava açılmıştı.

Edirne İdare Mahkemesi’nde görülen ve bir süre önce sonuçlanan davaya göre Keşan Belediye Meclisi’nin İzzetiyeli minibüsçülere yeni Keşan Devlet Hastanesi önündeki yolu kullanma izni konusunda verdiği kararı yanlış bulmuş ve kararla ilgili yürütmenin durdurulmasını istemişti.

Dava sonucuna göre S.S. 99 No’lu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi araçlarının Sanayi Kavşağı-İstiklal Caddesi-Köy Garajı güzergâhı dışına çıkamayacağı belirtilmesine rağmen, Anafartalar Caddesini kullanması ve kurumların güzergâh dışına çıkan minibüsler için yaptırım uygulamaması Keşan Şehiriçi Minibüsçülerini çileden çıkardı.

MECLİS GÜZERGÂHI DEĞİŞTİRMEDİ…

Mahkeme kararı üzerine güzergâh konusunda yeniden görüşen Keşan Belediye Meclisi, bu kez de İzzetiyeli minibüsçülerin güzergâhını değiştirmediği ve sadece güzergâh üzerinde indi-bindi yapmasını yasakladığı bildirildi.

“MAHKEME KARARINI UYGULAYACAK ADLİ MAKAM ARIYORUZ”

Belediye Meclisi’nin aldığı karara tepki gösteren S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yöneticileri, “Mahkeme kararını uygulayacak adli makam arıyoruz.” dedi.

“BİR OY İÇİN YÜCE MAHKEMENİN KARARI YOK SAYILMAZ”

Keşan Belediye Meclisi üyelerinin, mahkeme kararını nasıl görmezden geldiğini soran kooperatif yöneticileri, Belediye Meclisi’nde kararın oy birliği ile alındığına da dikkat çekerek, “Bir oy uğruna, bu kadar minibüsçünün hakkı yenemez. İzzetiye’den alınacak bir oy için mahkemenin kararı yok sayılmaz.” diye konuştu.

Konuyla ilgili olarak mücadelelerini bırakmayacaklarını ve haklarını başta siyasetçiler olmak üzere kimseye yedirmeyeceklerini vurgulayan minibüsçüler, Keşan Kaymakamlığı’nı ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nı göreve davet etti.

(SELİM ŞEN)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı