Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Kıştan korkmamak için sigorta yaptırın

Kıştan korkmamak için sigorta yaptırın

Keşan’da sigortacılık yapan Sedat Yılmaz, risk durumuna göre sigorta yapılmaması gerektiğini dile getirirken, sigortanın, kişinin sahibi olduğu bir malı en uygun fiyata teminat altına aldığı bir sistem olduğunu da hatırlattı.

Yılmaz, sigortanın bir teminat kaynağı olduğunu vurgulayarak, yaşanan olaylara ve riskin arttığı mevsimlere göre sigortanın akla geldiğini, ancak kişilerin, zorluklar ile elde ettikleri mallarını, uygun fiyatlar karşılığında teminat altına almaları gerektiğini söyledi. Kış mevsiminin de gelmesiyle, riskin arttığını ve özellikle araç sahiplerinin sigorta yaptırma anlamında düşüncelerinin artmaya başladığını kaydeden Sedat Yılmaz, “Evler için de aynı durum söz konusu. Sigorta ile teminat altına alınmayan bir durum neredeyse yok. Ancak gönül arzu ediyor ki, sadece riskin yüksek olduğu zaman değil, her zaman sigorta düşünülsün. Sigorta sistemi; yıllarca çalışarak elde ettiğiniz ve  sonrasında oluşabilecek bir risk ile kaybedebileceğiniz değeri, yerine koyabilecek sistemdir.” dedi.

“Anne, baba ya da akrabadan yardım bekleyeceğinize, yatırdığınız prim ile yatırdığınız değerlerinizi korumuş oluyorsunuz”

Zorunlu hale getirilen sigortalara da değinen Yılmaz, “Zorunlu trafik sigortasında, karşı tarafından mağdur olma riski sıfıra indiriliyor. Zorunlu Deprem Sigortası, Allah korusun, olası deprem durumunda mağduriyetin giderilmesi için TARSİM de hasar söz konusu olduğunda çiftçilerin, emeklerinin karşılığını alabilmeleri için var. Sigortacılar olarak, yeterince sigortayı anlatamadığımızı düşünüyorum. Sigorta; kimseye bir yük gibi gelmesin. Primleri, küçük harcamalarınızdan yapacağınız tasarruflar ile karşılanabilir. Sigorta için ‘Şimdi ne gerek var’ diyerek değil, ‘Her zaman gerek var’ anlayışıyla hareket etmeliyiz. Hepimiz borçlarımızı nasıl ödeyeceğiz diye düşünürken, kaybettiğimiz edinimimizi nasıl yerine koyacağız diye düşünmemiz gerekir. Anne, baba ya da akrabadan yardım bekleyeceğinize, yatırdığınız prim ile yatırdığınız değerlerinizi korumuş oluyorsunuz. Kışta korkmamamız için sigorta yaptırmalıyız.” diye konuştu.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı