Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Keşan’da kiralık ev kalmadı

Keşan’da kiralık ev kalmadı

Keşan Umum Emlak Müşavirler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Öztürk, Keşan’da kiralık ev konusunda büyük sıkıntı yaşandığını ve kira ücretlerin oldukça yükseldiğini söyledi.

“ŞU ANDA KİRALIK EV İHTİYACINA CEVAP VEREMİYORUZ”

Keşan’da kiralık ev kalmadığını belirten Öztürk, “Keşan’da şu anda kiralık ev bulmak konusunda büyük sıkıntı yaşıyoruz. İki elemanım gezip kiralık ev arıyorlar ve sadece 1 tane bulmuşlar. Keşan’a yeni komando birliği açıldı ve 350 rütbeli asker geldi. Bunlar parası ne olursa olsun ev bulunca tutuyorlar. Bu kiralık sıkıntısını çözmek için eski evleri tadilattan geçirerek, burada bulunan kiracıları dışarı çıkararak yeni kiracılara yönlendirmek gerek. Biz de kiracıları çıkarmak da sorun. Keşan olarak şu anda kiralık ev ihtiyacına cevap veremiyoruz. Beyendik TOKİ’de bile kiralık evimiz kalmadı. Keşan dışından bile ev tutmak isteyenler var. Elektriği suyu daha bağlanmayan evlere bile kiracılar yerleşiyor.” dedi.

“OTELLER FİYATLARINI İNDİRİP AYLIK OLARAK KONAKLAMA İMKANI SAĞLIYOR”

Öğrencilerin ev bulamadıkları için pansiyon tarzı yerlere yöneldiğini ifade eden İbrahim Öztürk, “Ev bulamayanlar pansiyon ve otellere yöneliyorlar. Bazı oteller fiyatlarını indirip aylık olarak konaklama imkanı sağlıyor. Keşan’a tayin olan kimse geri gitmiyor. Bu nedenle nüfus sürekli artıyor. Şu an yeni binalar yapılsa da bu yıl için faydası olmaz. 1+1 tarzı kiralanacak evlerin yapılması lazım. Biz kira bedeli konusunda etrafımızda il ve ilçelerin hepsinden fazlayız şu anda. İnsanlar zaten artık kalite aramıyor, ‘barınalım yeter’ diyor ve bulunca yerleşiyor.” şeklinde konuştu.

“EMLAKÇILIKTA TECRÜBE ARANACAK”

Yapılan yeni düzenlemeyle bundan sonra her isteyenin emlakçılık yapamayacağına değinen Öztürk, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Artık her önüne gelen emlak bürosu açamayacak. Büro büyüklüğüne de kriter getiriliyor. Emlakçılıkta tecrübe aranacak. Biz de bir çok kaçak emlakçılık yapanlar var.”

Yorum yap