Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Keşan TSO okuluna ismini tekrar yazdırdı…

Keşan TSO okuluna ismini tekrar yazdırdı…

Dr. Rıfat Osman Sağlık Meslek Lisesi’nin ismi, dün düzenlenen törenle “Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak değiştirildi.

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) tarafından yaptırılan binada eğitime, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Bilişim Lisesi ismiyle hizmet verilmeye başlanmış ve Dr. Rıfat Osman Sağlık Meslek Lisesi’nin binaya taşınmasının ardından tabeladan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ismi çıkartılmıştı.

Söz konusu dönemde yaşanan isim polemiğinde, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın ismini önce Keşan Anadolu Lisesi’ne vermek istemiş, ancak okul velilerinin duruma karşı çıkmasının ardından isim değişikliği iptal edilmişti.

Bilişim Lisesi’nin Keşan Endüstri Meslek Lisesi’nin bulunduğu binaya taşınmasının ardından, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın ismi buradaki tabelaya konulmuştu.

Dr. Rıfat Osman Sağlık Meslek Lisesi’nin ismi, dün düzenlenen törenle Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

Keşan TSO okuldaki isim değişikliğinin ardından, iade-i itibarını kazanmış oldu.

TÖREN…

Saat 12.00 sıralarında gerçekleştirilen isim değişikliği törenine; Keşan TSO’nun okulun yapıldığı dönemdeki Yönetim Kurulu Başkanı olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TSO Yönetim Kurulu üyeleri, okulun temelinin atıldığı dönemdeki Keşan TSO Meclis Başkanı Hayati Bingöl ve Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Erikli ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak İlhan Saz konuştu.

SAZ: “OKULUMUZ BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAKTIR”

Saz, şunları söyledi: “Bilindiği gibi eğitim çok yönlü bir faaliyettir. Eğitim bir milletin gelişmişliğinin göstergesidir. Bu bağlamda eğitim için yapılan her türlü destek önem arz etmektedir. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Keşan’ın ve aynı zamanda bölgemizin gençleri için eğitime çok önemli bir yatırım yaparak, bugünkü binamızı ve kız pansiyonumuzu bizlere kazandırmıştır. Okulumuz bugün olduğu gibi daha sonra da başarılı işlere imza atacaktır.”

ERİKLİ: “BURADA ÖĞRENCİLERİ GÖRDÜKÇE DAHA MUTLU OLUYORUM”

Daha sonra söz alan Ayhan Erikli de düşüncelerini şöyle ifade etti: “Keşan’a hizmet için bir yola çıkmıştık. ‘Ne yaparız?’ diye düşündük. Bilişim Lisesi’ne karar verdik. Buranın hikâyesi aslında çok uzun. 15 dönüm üzerine kurulu bir okul burası. Buradaki öğrencileri de gördükçe daha da mutlu oluyorum.”

HELVACIOĞLU: “ADALET YERİNİ BULMUŞ OLDU”

Ayhan Erikli’nin ardından söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da “Burada toplanmamızın sebebi odamızın isminin, yeniden okulumuza geri verilmesi. Uzun bir hukuk sürecinden sonra başarıyla hakkımızı aldık. Adalet yerini bulmuş oldu. Çünkü bu okulun tuğlaları Keşan Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin tuğlalarıydı. Keşan’ın en güzel yerinde böyle bir okulun olması vesilesiyle Ayhan Başkanıma ve o dönem Meclis başkanlığı yapan Hayati Bingöl başkanıma teşekkür ediyorum. Bu eserimizin devletimize ve milletimize hayırlı olmasını dilemiştik. Bugün de aynı dileklerde bulunuyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası’nın her zaman yanında olacağım. Milli Eğitim’in de her zaman yanında olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Keşan’ı daha iyi yerlere taşıyacağız. Çünkü kalkınmanın 2 önemli noktası var; biri eğitim biri ekonomi.” şeklinde konuştu.

ŞAPÇI: “BÖLGEMİZE OKULU KAZANDIRAN YÖNETİCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Programda son olarak konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ise “Bu okulun her tuğlası Keşan’da ticaret yapan, Keşan’a emek veren saygı değer üyelerimizin katkılarıyla örülmüştür. Bu okul tüm bölgenin okulu. Bölgemize böyle bir okul kazandıran yöneticilerimize teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

(MEHMET İLMAN)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı