Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Keşan-Enez karayolunda umutlar 2021’e kaldı..!

Keşan-Enez karayolunda umutlar 2021’e kaldı..!

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan-Enez karayolunun 2021 yılında tamamlanacağını söyledi.

“ŞİMDİ KAMULAŞTIRMA BAŞLIYOR”
TBMM’nde Ulaştırma Bakanlığı bütçesi görüşülürken Keşan-Enez karayolunun durumunu Bakana sorduğunu belirten Gaytancıoğlu, “En az 30 kör noktası bulunan ve sözde 2017 yılında yatırım programına alınan Keşan-Enez Karayolu’nun yapımına ne zaman başlanacağını sordum. Bakan, ‘Keşan-Enez il yolu 58 km uzunluğunda olup tek yol standardındadır. Bu yolda Enez Kavşağı ve Kılıçköy arası 5 kilometrelik kesimde çalışmalar tamamlanmıştır. Keşan-Enez yolunun muhtelif kesimlerinde kamu yararı kararı alınmış, kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasına müteakip yapım ihalesi gerçekleştirilecektir. İşin 2021 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.’ dedi. Sanırım şimdi kamulaştırma başlıyor. 2021 yılına kadar kamulaştırma ve ihalesi bitip, yol tamamlanacaktır. Biz, Keşan-Enez karayolunun takipçisi olacağız. Rahmetli Erdin Bircan ağabeyimiz nasıl takip ettiyse, biz de onun bıraktığı yerden takip etmeye devam edeceğiz.” dedi.

“BAKAN, YOLUN YAPIMI İÇİN 2021 YILINI HEDEF GÖSTERDİ”
 “Geçmiş dönem milletvekili Rafet Sezen, yolun yapılacağının müjdesini vermişti ama yapılan bir şey yok. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “2017 yılında programa alındı ama buna kaynak aktarılması gerekiyordu. Bakan da kamu yararı kararı alınarak, ödenek aktarıldığını dile getiriyor. Fakat, bu ödenek kamulaştırma işlemleri için ayrıldı. Yolun genişletilmesi amacıyla, bazı arazi sahiplerinden satın alma işlemleri yapılması gerekiyor. Bu araziler alındıktan sonra yolun yapım işi ihaleye çıkarılacak. İhaleden sonra da yollar yapılmaya başlanacak. Bakan, yolun yapımı için 2021 yılını hedef gösterdi.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı