Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Keşan Belediyesinden çevre katliamı !

Keşan Belediyesinden çevre katliamı !

Saros Körfezi’nin güzel sahillerinden olan Erikli ve Yayla Sahili’nin ortasında, meşe ormanında CHP’li Keşan Belediyesi tarafından çevre katliamı yapıldı.

Yaz sezonunun gözde merkezlerinden biri olan Erikli ve Yayla Sahili’nde yaz dönemince biriken çöpler, Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplanıyor. Keşan’a bağlı Erikli Köyü ile Danışment Köyü arasındaki ormanlık alanın girişinde bulunan geniş arazide toplanan ve hiçbir düzenleme yapılmayan çöpler, Keşan Belediyesi ekiplerince buradan alınarak, Keşan’a bağlı Paşayiğit Mahallesi’nde bulunan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne götürülüyor.

ÇÖP TOPLANAN ALANI ELEŞTİRMEK İÇİN GİTTİ, ORMANIN İÇİNE GİZLENEN ÇÖPLÜĞÜ BULDU

Ancak, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık tarafından yapılan incelemede, Keşan Belediyesi’nin burada toplanan çöpleri, tesise taşımak yerine ormanlık alanda gizli bir çöplük oluşturduğunu tespit etti.

Çevre kirliliğini gözlemek ve eleştiride bulunmak üzere Erikli köyü ile Danışment köyü arasındaki çöp toplama alanına giden AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, burada gazetecilerle yaptığı röportaj sırasında, kontrol amaçlı ormanlık alanın içerisine girdi.

ÇÖPLÜK HİÇ BİR YERDEN GÖZÜKMÜYOR

Boyalık ve yöneticiler ile beraberindeki gazeteciler, ormanlık alanın 200 metre içersinde ve ağaçlar nedeniyle çevreden hiçbir şekilde gözükmeyen manzara karşısında adeta şoka uğradı.

Ormanlık alan içerisinde biriken çöpler yapılan çevre katliamını gözler önüne serdi. Denizi, yeşili ve temiz havası ile Ege’nin incisi olan Saros Körfezi’nin nefes alması gereken meşe ormanlarının çöplüğe dönüşmesine AK Partili yöneticiler tepki gösterdi.

BOYALIK: “KEŞAN BELEDİYESİ, ÇEVREYİ KATLEDİYOR”


Burada konuşan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık; “Saros Körfezimiz doğasıyla, deniziyle, yeşiliyle tam bir cennettir. Şu anda bulunduğumuz alan da Normal şartlarda Erikli köyü ile Danişment köyü arasında meşelik bir alan. Bu alanda piknik ve mesire alanları olması gerekirken Keşan Belediyesi gelmiş, Erikli ve Yayla’dan topladığı çöpleri buraya atıyor. Dozerler vasıtasıyla buraya yayıyorlar. Sonra içerisindeki plastikleri, kağıt parçalarını ayırarak aklı sıra bertaraf tesisi kurmuşlar. Bunun affedilecek, su götürülecek bir tarafı yok. Burası doğanın katledildiği, pislik içerisinde bir yer haline gelmiş. Keşan’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın verdiği katkılarla yapılan bir katı atık bertaraf tesisi var. Keşan Belediyesi bunu ben yaptım diye övünüyor. Hayır, onu Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği destek ile Keşan Belediyesi yaptı. İşte Keşan Belediyesinin yaptığı bu. Keşan Belediyesi bundan fazlasını yapamaz. Keşan Belediyesinin yaptığı, ormanları böyle katletmek. Çevremize verilen zarar meydanda. Bu ormanlar çoluk çocuğumuza kalacak mirastır. Bu şekilde katledilmesi, çöp içerisinde olması Doğru olan bu değil” dedi.

ÇÖP ATMAYIN DİYE TABELA ASTILAR, ÇEVREYİ KİRLETTİLER

Öte yandan alanın girişinde Erikli-Danişment yolu üzerine Keşan Belediyesi tarafından asılan tabela ise, ortaya içler arası durumu ortaya seriyor. Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından alana konulan tabelada, “Temiz bir çevre için çöp atmayın” yazısı dikkat çekiyor.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı