Haber Keşan
Haber Keşan > Eğitim > Kepirtepe Sınavla Öğrenci Alacak

Kepirtepe Sınavla Öğrenci Alacak

Kepirtepe Anadolu Lisesi, 3 Nisan 2019 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan “Merkezî Sınavla Öğrenci Alacak – Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumları” listesinde yer aldığı Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı Selahaddin Gül tarafından açıklandı.

Açıklama metni;

Ortaöğretime Geçiş Yönergesi, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’nun yayınlanmış olması ile Kepirtepe Anadolu Lisesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle sınavla öğrenci alacaktır. Böylelikle, 80 yıllık eğitim meşalesi olan Kepirtepe, eskiden olduğu gibi bundan sonra da Trakya’nın hatta Türkiye’nin her yerinden öğrenci kabul ederek, yatılı okumak isteyen öğrenciler için önemli bir fırsat sunmaya devam edecektir.

Bu mutlu haberi Kepirtepe camiasıyla paylaşırken, yaklaşık iki yıl süren zorlu süreçte titiz ve özverili çalışmalar yürüten Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Halil İbrahim Toklu’yave okul idaremize, süreçte desteklerini esirgemeyen Millî Eğitim Bakanlığı bürokratlarına, Kırklareli İl Millî Eğitim Müdür V. Sayın Cahit Akın’a, Lüleburgaz İlçe Millî Eğitim Müdürü Nedim Çetin’e ve müdürlüklerin çalışanlarına, Kırklareli Valiliği’ne, Lüleburgaz Kaymakamlığı’na, milletvekillerimize, Kepirtepe mezunlarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Selahaddin Gül
Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı