Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Kantar: “Romanın olduğu her yerde kötü işler olacak diye bir kural yok”

Kantar: “Romanın olduğu her yerde kötü işler olacak diye bir kural yok”

Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, mahalle halkının hırsızlık olaylarıyla ilgili sürekli olarak kendilerinin ilişkilendirilmesinden rahatsız olduğunu söyledi.
Kantar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür dağıtılmaya devam edildiğini kaydetti.

“KÖMÜR DAĞITIMI DEVAM EDİYOR”
Fikret Kantar, “Hava şartları bu yıl biraz sert geçiyor. Bu süreçte belediyemizin yapmış olduğu kömür yardımlarını da göz ardı edemeyiz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da mahallemizde herkesin yakacak ihtiyacı karşılandı. Hâlâ da kömür dağıtımı devam ediyor. Birinci listelerin dışında ikinci kömür dağıtımları 20 çuval olarak dağıtılıyor. 20 çuval da yaklaşık 500 kilo.” dedi.

“HER KÖTÜ OLAY YENİMESCİT MAHALLESİ’NDEN ÇIKACAK DİYE BİR ŞEY YOK”
Son zamanlarda artan hırsızlık olaylarından dolayı mahalle olarak muzdarip olduklarını ifade eden Kantar, sözlerini şöyle tamamladı: “Mahallemizde birbirimizi biliyoruz. Ama yapılan hırsızlıklar da bir adres verilmese de karanlık bir iş olduğunda halkın gözü Yenimescit Mahallesi’ne çevriliyor. Bu durum da bizi üzüyor. Her kötü olay Yenimescit Mahallesi’nden çıkacak diye bir şey yok. Emniyet ekiplerimizin uygulamaları sonucu mahallemizdeki suç oranı da gittikçe düştü. İtham altında kalmaktan mahalle halkı da rahatsız. Mahallemizdeki herkes karanlık işler yapacak diye bir şey mi var? Keşan’da ödüllendirilecek bir mahalle varsa bu Yenimescit Mahallesi. Ayrı ayrı etnik kökenlere sahip birçok insanla birlikte yaşamaktayız. Kimse kimseye senin gözünün üstünde kaş ver demiyor. Romanın olduğu her yerde kötü işler olacak diye bir kural yok. Bütün mahalle halkını zan altında bırakmak doğru değil.”

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı