Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > İYİ Parti’liler, Başkan Helvacıoğlu’nu eleştirdi… “Kavga olduğu sürece belediyeyi yönetemeyiz”

İYİ Parti’liler, Başkan Helvacıoğlu’nu eleştirdi… “Kavga olduğu sürece belediyeyi yönetemeyiz”

Keşan Belediye Meclisi toplantısının ardından, Meclis’in İYİ Parti’li üyeleri basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun basın mensuplarına yaptığı açıklamalar ve son Meclis toplantısında CHP’li Meclis üyesi Feridun Tümer’e söz verilmemesini eleştirdi.  İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00 sıralarında başlayan basın toplantısına; İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’li üyeleri Zafer Topçu, Hakan Gürer ve Coşkun Lofçalı katıldı.

TOPÇU: “KEŞAN’A YAPILACAK HER TÜRLÜ FAYDALI İŞ İÇİN HER ZAMAN BAŞKANIN ARKASINDAYIZ”

Toplantıda ilk olarak konuşan İYİ Parti Grup Sözcüsü Zafer Topçu, sözlerime “Sayın Başkan <Bunların niyeti bizimle çalışmak değil> dedi. Bizim çalışmamak gibi bir isteğimiz yok. Keşan’a yapılacak her türlü faydalı iş için her zaman başkanın arkasındayız. Hiç bir zaman köstek olmaya niyetimiz yoktur.” diyerek başladı.

“KAVGA, TARTIŞMA OLDUĞU SÜRECE BELEDİYEYİ YÖNETEMEYİZ”

Topçu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ayrıca dün Meclis’te geçen tatsız olaylarda, Keşanımızda olmaması gereken, Keşanımıza yakışmayan hareketler vardı. Başkanımız CHP Grup Sözcüsü Feridun Tümer’e söz hakkı vermedi. Keşan için ne yapılması gerekiyorsa Mustafa Başkan’ın yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Kendisi bazen agresif olabiliyor, bunlara hiç gerek yok. Kol kola birlik içinde bu Keşan’ın yönetmemiz lazım. Kavga, tartışma olduğu sürece belediyeyi yönetemeyiz. Basında bu tarz konularla gündemde olmak hiçbirimize yarar vermez. Başkanım bizden daha aktif görevler istiyorsa onun yanında oluruz. Ama bizi uzak tutmaya çalışırsa o da kendilerinin bileceği iş.”

SARIKEÇE: “KEŞAN’LA İLGİLİ TÜM OLUMLU KARARLARDA SONUNA KADAR YANINDAYIZ”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe de şunları ifade etti: “Mustafa Başkanım hem beni hem Heves Başkanımı iki kez aradığını ve bizim yanında olduğumuzu ifade etmiş. Evet, yanındayız. Keşan’la ilgili alacağı tüm olumlu kararlarda sonuna kadar yanındayız. Ama ben kesinlikle kendisine ‘Senin komisyonlarına yardımcı olacağım. Ekibine İYİ Parti’li kardeşlerimiz destek verecek’ tarzında cümleler kullanmadım. Anlattığımı farklı yerlere çekmiş. Bizi Keşan kamuoyuyla karşı karşıya getirme tavrı var. Kınıyorum, çünkü İYİ Parti’li Meclis üyesi arkadaşlarım Millet İttifakı’nın Meclis üyeleri. Birlikteler, birlikte hareket ediyorlar. Birlikte karar alıp uygulamaları kadar da doğal bir şey yok. Jest bekleyenin önce jest yapması gerektiğini düşünüyorum. Belediye başkan yardımcılarını belirlerken, aklına jest gelmeyen adam, komisyonlar oluşturulurken aklına jest geliyorsa ben burada art niyet arıyorum. Niyet gerçekten Keşan ise ağlamayı, sızlamayı bir kenara bırakacağız. Bence partisel ayrım yapmadan herkesi kardeşi belleyip faydalı işlere imza atılsın. Benim tavsiyem budur.”

Toplantı, Sarıkeçe’nin, basın mensuplarına katılımlarından ötürü teşekkür etmesiyle sona erdi.

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı