Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > İYİ Partili Belediye Meclisi üyeleri, partilerine döndü

İYİ Partili Belediye Meclisi üyeleri, partilerine döndü

Millet İttifakı’nın kurulabilmesi için CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’ye üye olan ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde Keşan Belediye Meclisi üyeliğine seçilen İYİ Parti’liler, partisine geri döndü.

İYİ Parti’lilerin, CHP’den istifa ederek yeniden partilerine dönmesi nedeniyle, 13 Nisan 2019 Cumartesi günü tören düzenlendi.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00 sıralarında başlayan törene; İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ile bazı Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ve partiye dönüş yapan Keşan Belediye Meclisi üyeleri Coşkun Lofçalı, Zafer Topçu ve Hakan Gürel katıldı.

“TEŞEKKÜR EDERİZ”

Törende konuşan İlçe Başkanı Sarıkeçe, sözlerine bir süre önce yaşanan yangın felaketi nedeniyle Süzgünler ailesine ve Keşan halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sözlerinin devamında, seçim öncesinde, Millet İttifakı adına İYİ Parti’den istifa edip CHP’ye geçen Belediye Meclis üyesi adaylarının, Meclis üyeliklerine seçilmesiyle, prosedürün sorunsuz tamamlandığını ifade eden Zafer Sarıkeçe, “Öncelikle Millet İttifakı ruhuna uygun hareket eden arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Alnımızın akıyla bu seçimleri atlattığımızı düşünüyorum. Keşan halkının kararına saygı duyuyorum. Onlar en iyisini bilirler. Keşan Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nu kutluyorum ve Keşan’a faydalı işler yapacağına inanıyorum. Millet İttifakı olarak şehrimiz adına alınan her olumlu karara saygımız olacaktır. Belediye Başkanımızın da bu konuda en ufak bir şüphesi olmasın.” dedi.

“MENFAATLERİN KORUNACAĞINDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Keşan halkının kendilerine gösterdiği teveccüh karşısında sorumluluklarının iki katına çıktığının altını çizen Sarıkeçe, “Millet İttifakı olarak 15 Meclis üyeliği bizlere önemli görevler yüklüyor. Halk böyle istedi. Halkımız bize bu sorumluğu verdi ve biz bu konunun bilinci içerisindeyiz. Keşan ile ilgili menfaatlerin korunacağından kimsenin şüphesi olmasın. Elimizden geleni sonuna kadar yapacağız ve Keşan’ı hak ettiği yere taşıyacağız. Henüz çok yeni bir partiyiz ve kısa zamanda önemli işlere imza attık. Bugün belediyelerde ve meclislerde önemli görevler alıyoruz ve bu bizim için çok değerli. Ben inanıyorum ki İYİ Parti, ismi gibi Türkiye’ye iyilikler katacak. İttifak adına prosedürlerini tamamlayan Keşan Belediye Meclis’inin İYİ Parti’li üyelerine tekrar hoş geldiniz diyorum. Artık seçim sürecini tamamlayıp bir araya gelip hizmet etme vaktidir. Elimizi taşın altına koyma vaktimiz gelmiştir. Sivri dilleri bir kenara bırakıp birlik olma vaktidir.” diye konuştu.

“YARDIMCI OLACAĞIZ”

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminin artık geride kaldığını dile getiren Zafer Topçu da “Güzel bir seçim süreci yaşadık. Artık bu süreç geride kaldı. Biz de seçildiğimiz görevlerde Keşan’a en iyi hizmeti, en iyi şekilde getirilmesi anlamında, arkadaşlarımız ile birlikte Başkan Mustafa Helvacıoğlu’na yardımcı olacağız.” şeklinde konuştu.

“YOLLAR VE KALDIRIMLAR ÖNEMLİ”

Keşan Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’li üyeleri olarak, meclisin karar alması konusunda her zaman hizmetten yana olacaklarının altını çizen Coşkun Lofçalı, şunları söyledi “Vatandaşımızın ve Keşan’ın menfaati olan her durumda seve seve başkanımızın yanında oluruz. Acil çözüm bekleyen bazı konuları meclise taşıyacağız. Keşan’da yolların ve kaldırımların düzeltilmesi en öncelikli işimizden biridir. Ayrıca pazarcı esnafımızın kar ve yağmur soruna çözüm üretmek de önceliğimizdir. Meydan projesi de önemli ihtiyaçlar arasındadır. Yapılması acil olan bu konulara, Belediye Başkanımız da başlarsa kendisinin tam olarak destekçisi olacağız.”

Konuşmaların ardından, partiye geri dönen Keşan Belediye Meclisi üyelerine rozetleri İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe tarafından takıldı.

(ASUMAN HALİL)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı